Kladno díky gólům v poslední třetině porazilo Pardubice

KLADNO

Hokejisté Kladna porazili v pátek Pardubice 4:1 a ukončili tak sérii čtyř utkání bez výhry. Domácí o své výhře rozhodli až ve třetí třetině, kdy dali Východočechům tři branky v rozmezí čtyř minut.

Hosté byli v úvodu důraznější, rychlejší, lepé bruslili, ale mírnou převahu ztratili dvěma fauly, z nichž jeden málem potrestal Bělohlav. Pak Pardubičtí jásali, když nahození Čáslavy srazil v oslabení do sítě Pavlas. Jenže Kolář záhy namazal v obranném pásmu Paterovi, který srovnal.

Druhá část byla přehlídkou zmařených šancí Kladna. To mělo převahu díky řadě přesilových her, protože hosté přestali bruslit a často si pomáhali nedovoleně. Domácí však ani 111 vteřin dlouhou dvojnásobnou převahu nevyužili, když Lašák vychytal Pateru, Havla i Zemana. Hosté ač většinou v defenzivě mohli jít do vedení: Tvrdík v sólu při oslabení napálil Orcta.

Rozuzlení přinesl nástup do třetí třetiny. Bílek objel branku a Gardoň na dvakrát dotlačil puk za Lašáka. A záhy v přesilovce dorazil Havlovu ránu Folík. Když pak další přesilovku využil Bělohlav, byly naděje nervózně hrajících Pardubic rozmetány.

Patr Kasík, asistent trenéra Kladna: "Měli jsme strach po promarněné dvojnásobné přesilovce v druhé části, ale psychicky jsme to ustáli."

Pavel Rohlík, asistent trenéra Pardubic: "Rozhodly přesilovky. Nám chyběl pohyb ve středním pásmu."

Rabat Kladno - Moeller Pardubice 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 15. Patera, 45. Gardoň (Bílek), 47. Frolík (Havel), 49. Bělohlav (Kalla) - 14. Čáslava. Rozhodčí: Mikula - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:13, navíc P. Sýkora (Pardubice) osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2652.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, J. Mrázek, Trončinský, Hájek - Kalla, Patera, Bělohlav - Bílek, Gardoň, Frolík - M. Havel, Tatíček, Kuchler - Diviš, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Müller a Kasík.
Pardubice: Lašák - Píša, Havíř, Snopek, M. Čech, Čáslava, Linhart, Koma, Šeda - P. Sýkora, J. Hlinka, Rolinek - Čaloun, Blažek, Pivko - F. Mrázek, Tvrdík, Ondřej - Kolář, Koukal, Starý. Trenéři: Říha a Rohlík.