Kumstát rozhodl v prodloužení o výhře Varů nad Litvínovem

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů porazili v úterním podkrušnohorském derby Litvínov 3:2 v prodloužení. O výhře Energie rozhodl v 63. minutě při přesilové hře Petr Kumstát. Domácí tak dokázali bodovat ve čtvrtém utkání za sebou a odpoutali se v tabulce od svého dnešního soupeře. Před začátkem duely měly totiž oba celky stejný počet bodů.

Domácí měli od začátku více ze hry a v permanenci byl zejména brankář Hübl. V šesté minutě si litvínovská jednička poradila s pokusem Skuhravého i nepříjemnou střelou Dobroně. Nadvakrát na něj poté nevyzrál ani Dvořák. Na začátku 11. minuty se už příznivci domácích radovali, když po sedmi vteřinách přesilovky pálil od modré Dobroň, Hübl jeho střelu vyrazil, ale Skuhravý se při dorážce nezmýlil.

Severočeši poté hru přinejmenším vyrovnali. Brankář Sáblík si však poradil s pokusy Jenáčka, Gýny, Poživila a v závěru první třetiny na něj nevyzrál ani Branda. Podobný obraz měla hra i po přestávce. Náhradník zraněného Mensatora potvrdil v řadě dalších šancí Chemopetrolu svou výbornou aktuální formu. Stejně jako Sáblík ale výborně chytá i Hübl, a tak diváci sledovali marný boj útočníků s muži v maskách.

Dalšího gólu se dočkali až čtrnáct vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky, kdy v době největšího tlaku domácích umocněného ještě přesilovkou, ujel karlovarské obraně Kubinčák a s přehledem vyrovnal. I závěrečné dějství mělo říz a šťávu. Od 44. minuty - poté, co Hranáč nedovoleně sevřel kotouč - měli Karlovarští výhodu 98 vteřin přesilovky pět na tři, ale vůbec se jim v ní nedařilo. Navíc po 50 vteřinách tato početní výhoda skončila za příliš mnoho hráčů domácích na ledě.

Posunout hosty do vedení mohl osamocený Nikolov ve 48. minutě, svůj samostatný nájezd ale neproměnil. V 53. minutě byl Sáblík na místě i při ráně Šlégra. Litvínov se ale nakonec přece jen druhé branky dočkal. V přesilovce se o ni postaral Jenáček. Domácí však rychle srovnali. Již o 64 vteřin později potrestal faul Šlégra Košťál a stejně jako v prvním vzájemném utkání těchto soupeřů se opět prodlužovalo.

O zisku dvou bodů pro Karlovy Vary rozhodl v 64. minutě Kumstát, který potrestal faul Brandy. Domácí tak dnes všechny své branky vstřelili v početní výhodě.

Energie Karlovy Vary - Chemopetrol Litvínov 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Skuhravý (Dobroň), 56. Košťál (Skuhravý), 64. Kumstát (Skuhravý) - 40. Kubinčák (Jenáček), 55. Jenáček (Branda). Rozhodčí: Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:13, Šlégr (Litvínov) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2750.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Brňák - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kristek, Skladaný - Milan Procházka, Chrenko, Vondrka - Zucker, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Hranáč, Punčochář, Nikolov, Skuhrovec, Gýna, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Trávníček, Branda, Jenáček - Jánský, Lukeš, Bednařík - Černý, Kopecký, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.