Vsetín pomohl Budějovicím k výhře dvěma vlastními góly

VSETÍN

Dva góly za přispění domácích hráčů výrazně pomohly hokejistům Českým Budějovic k vítězství 4:2 v pátečním utkání na ledě Vsetína. Jihočeši se tak minimálně do zítřejší dohrávky mezi Znojmem a Libercem posunuli do čela průběžné tabulky. Domácí Valaši dokázali utkání v závěru zdramatizovat, ovšem v power play definitivně rozhodl o tříbodovém zisku hostí Gřegořek.

České Budějovice na Valašsku na rozdíl od soupeře vsadili na hru pouze se třemi pětkami, mezi tyčemi dostal příležitost Chábera. Ofenzivně laděné utkání přineslo řadu šancí, přičemž skóre se poprvé měnilo již po čtyřech minutách. Zpoza branky si vybruslil Květoň a střelou ke vzdálenější tyči překvapil Cháberu. Radost Valachů však netrvala dlouho. Hned první přesilovou hru totiž využil Posmyk a vyrovnal. Získat zpět vedení mohli Vsetínští ještě do přestávky, ale přečíslení řešil špatně Dubec, k brance nevedl ani Bobčekův pokus.

Po obrátce ještě zahrozil Květoň, ovšem následně převzali iniciativu hosté. Pomohl jim k tomu velmi šťastný gól ve 26. minutě, kdy Brabencovo nahození od hrazení si do vlastní branky srazil obránce Horák. O chvíli později mohli z vyložených šancích navýšit vedení Jihočechů hned dvakrát Šimánek a Veselý. Uspěl až ve 38. minutě podruhé Brabenec, když mu ke gólu opět výrazně pomohl domácí hráč. Nahození od modré čáry si totiž pro změnu srazil do své branky Kraus. Další velkou příležitost v podobě 47 vteřin trvající přesilové hry pět na tři hosté před druhou přestávkou nevyužili.

V závěrečné třetině domácí vsadili vše na jednu kartu, několikrát nebezpečně zahrozili, ale kontaktní branka Bolfa, pro něhož to byla premiérová extraligová trefa, přišla až necelé čtyři minuty před koncem. V samém závěru Valaši odvolali brankáře, ale místo vyrovnání přišla rozhodující trefa z hole Gřegořka.

Vsetínská hokejová - Mountfield Č. Budějovice 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. D. Květoň (Demel), 57. Bolf (L. Duba) - 6. Posmyk (Kutlák), 26. Brabenec, 38. Brabenec (Toman), 60. Gřegořek (M. Hudec). Rozhodčí: Bolina - T. Prchal, R. Prchal. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 2485.
Vsetín: Vehviläinen - Bolf, Kučný (21. Ostrčil), Bobček, Šmach, Horák, Galvinš - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, L. Říha, Rob - Grill, L. Duba, Berzinš - Hrňa, Sabol, Kraus. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
České Budějovice: Chábera - Toman, Gřegořek, Posmyk, Mucha, Vágner, Kutlák, - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Šimánek, Vak, Veselý - L. Květoň, V. Nedorost, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.