Selingr zajistil Znojmu vítězství nad Karlovými Vary

Až branka uzdraveného útočníka Pavla Selingra v páté minutě prodloužení zajistila hokejistům Znojma v neděli vítězství nad Karlovými Vary 1:0. V normální hrací době skončilo utkání bez branek.

Oboustranně opatrný hokej poznamenal úroveň úvodní třetiny. Znojmo spoléhalo na pečlivou defenzivní hru s níž měl soupeř značné potíže. Ojedinělé střelecké pokusy karlovarských útočníků stačil pochytat brankář Trvaj. Orli brankáře Sáblíka příliš neohrožovali.

Ve druhé třetině Karlovy Vary přidaly na důrazu, získaly postupně převahu, k níž jí dopomohly i čtyři přesilovky. I když se hosté dostávali často do šancí, jejich pokusy stačil likvidovat pozorný Trvaj. Znojemský brankář se blýskl hlavně při šancích Mudrocha a Košťála, stačil ale krýt i další střely a hlavně jeho zásluhou si držel domácí tým čisté konto. Pod tlakem hrající Znojmo spoléhalo hlavně na rychlé protiútoky, kterým ale chyběla přesnost.

K náporu v závěrečné třetině se nemohli Orli dlouho nadechnout, neboť plné čtyři minuty hráli v oslabení. Přesilovky ale patřily v průběhu celého zápasu k nejslabšímu článku výkonu karlovarských hokejistů, kteří si nedokázali vypracovat kloudnou šanci a dobře bránící domácí tým se stačil ubránit.

Do tlaku se dostalo Znojmo jen na chvíli po vyloučení Procházky, jenž v souboji u hrazení zranil domácího obránce Mojžíše, který utkání nedohrál. Znojmo sice mělo ještě několik záblesků brankových příležitostí, Sáblík byl ale po střelách Dopity i Růžičky pozorný.

V prodloužení rozhodla o výsledku až závěrečná minuta. Haman vyhrál vhazování v útočné třetině Karlových Varů, ke kotouči se dostal Tvrdík, jenž přesnou přihrávkou našel zcela volného Selingra. Brankář Sáblík se snažil pádem na led vyrazit kotouč, Selingr si ale chytře počkal a chladnokrevně zakončil akci přehozením bezmocného brankáře soupeře.

Znojemští Orli - Energie Karlovy Vary 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka a nahrávka: 65. Selingr (Tvrdík). Rozhodčí: Jebavý - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 2749.
Znojmo: Trvaj - Kotaška, Jareš, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Chvátal - V. Říha, Dopita, M. Růžička - Selingr, Haman, Tvrdík - Beroun, J. Svoboda, Vaškovič - Nedorost, Škoda, Kucharczyk. Trenéři: Hořava a Votruba.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Pech, Skladaný - Zucker, Chrenko, Milan Procházka - Tvrdek, Bauer, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.