Liberec uniká Třinci. Plzeň udolala Brno. V bitvě o desítku uspěl Litvínov. Sparta přemohla Vítkovice

Vedoucí Liberec vyhrál v 41. kole hokejové extraligy 1:0 na ledě posledních Pardubic. Druhý Třinec, který byl za Bílými Tygry jen o bod zpět, prohrál v Olomouci 2:5. Pátá Plzeň porazila v dalším ze šlágrů kola o příčku horší mistrovskou Kometu 5:2. Chomutov podlehl Hradci 1:3, Mladá Boleslav si poradila s Karlovými Vary 3:2. Litvínov v boji o desítku uspěl ve Zlíně 2:1 po nájezdech a Sparta zvítězila 3:0 nad Vítkovicemi.

Hráči Plzně se radují z prvního gólu proti Brnu.

Jedinou branku vedoucího Liberce vstřelil už ve 12. minutě Jakub Valský. Brankář Roman Will udržel popáté v sezoně čisté konto.

Diváci v Pardubicích sledovali jinak velmi pohledné utkání plné šancí, ve druhé třetině hned třikrát zvonila tyč.

Olomouc se díky třetí výhře z posledních čtyř zápasů drží na osmém místě. Oceláři po druhé prohře z minulých tří utkání ztrácejí na vedoucí Liberec už čtyři body.

Indiáni při oslavách 90. výročí založení klubu zdolali Kometu poprvé po čtyřech prohrách. Uspěli po čtyřech porážkách ve vzájemných zápasech v řadě. Úvodnímu vhazování předcházelo vyhlášení třiceti největších hráčských legend při příležitosti oslav 90 let plzeňského hokeje. O osudu zápasu rozhodli Západočeši, hrající v retrodresech, třemi trefami během úvodní dvacetiminutovky. Nakonec vítěznou trefu zaznamenal během přesilové hry 13 vteřin před první přestávkou mladý útočník Jakub Pour.

Mladoboleslavští počtvrté za sebou vyhráli. Ve 44. minutě rozhodl přetahovanou s Karlovými Vary obránce Oldrich Kotvan, který tak oslavil jubilejní 300. start v české extralize. Středočeši dál můžou pošilhávat po šestém místu, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Kometě se přiblížili na rozdíl dvou bodů

Hradec Králové vyhrál s Chomutovem i čtvrtý vzájemný duel v sezoně. Celkem proti tomuto soupeři bodoval už potřinácté za sebou. Dvěma góly přispěl k úspěchu Východočechů Radovan Pavlík. Předposlední Piráti popáté za sebou nebodovali. Pět minut před koncem základní hrací doby ještě mohli oživit naději na zvrat, když měli k dispozici minutu a 53 vteřin v pěti proti třem, čehož ale ve vyhrocené atmosféře a během power play v šesti proti třem nevyužili.

Jedenáctí Berani prohráli počtvrté za sebou a devět z posledních dvanácti duelů, ačkoliv skórovali jako první, za desátý Litvínov v rozstřelu rozhodl Lukáš Kašpar. Hosté proměnili všechny tři své pokusy. Zlínští střelci naproti tomu ze tří pokusů ani jednou Januse nepřekonali.

Sparta dokázala i na čtvrtý pokus v sezoně porazit Vítkovice a výhrou 3:0 navázala na úterní triumf v Hradci Králové 3:2. V domácí O2 areně před zraky 11.055 fanoušků uspělo mužstvo kouče Uweho Kruppa po dvou prohrách. Vítkovice prohrály podruhé za sebou. V rámci jubilejního desátého ročníku akce Sparta vzdává hold bylo utkání věnováno členům integrovaného záchranného sboru (IZS). Projekt vyvrcholí nedělním duelem proti Plzni, v kterém Pražané obléknou speciální dresy.

Hokejová Tipsport extraliga, 41. kolo:
Chomutov - Hradec Králové 1:3
Branky: 37. J. Sklenář - 26. a 44. R. Pavlík, 28. Koukal
Mladá Boleslav - Karlovy Vary 3:2
Branky: 2. Žejdl, 38. Vondrka, 44. Kotvan - 29. Roman Vlach, 33. Skuhravý
Plzeň - Kometa Brno 5:2
Branky: 2. Allen, 12. Jan Kovář, 20. Pour, 54. Kantner, 55. P. Straka - 8. Mueller, 57. P. Holík
Zlín - Litvínov 1:2 SN
Branky: 24. Sedláček - 36. Trončinský, rozh. nájezd Kašpar
Olomouc - Třinec 5:2
Branky: 3. V. Tomeček, 29. Skladaný, 40. J. Galvas, 55. Irgl, 56. Jergl - 9. Martin Růžička z tr. střílení, 27. Svačina
Pardubice - Liberec 0:1
Branka: 12. Valský
Sparta - Vítkovice 3:0
Branky: 24. Rousek, 59. Delisle, 60. M. Beran