Živě

Účelové vybírání a promítání zákroků. Liberec musí za záběry na kostce platit

4. února 2019 11:26 - Praha

Hokejový Liberec musí z rozhodnutí předsedy disciplinární komise extraligy Viktora Ujčíka zaplatit pokutu 15 tisíc korun za účelové vybírání a následné promítání záběrů potrestaných či nepotrestaných zákroků na multimediální videokostce ve středečním utkání s Plzní.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Záběry byly vybírány zcela účelově, selektivně a ve zřejmém nepoměru mezi oběma soupeři s cílem zpochybnit rozhodnutí rozhodčích, což dokládá jak volba a četnost použití těchto záběrů, tak to, jak byly využívány vzhledem k vývoji utkání," shledal Ujčík po prostudování videozáznamu záběrů na kostce nad ledem, na níž se objevili zákroky především plzeňských hokejistů, kteří na ledě Bílých Tygrů prohráli 0:4.

Ujčík dospěl k závěru, že došlo k porušení herního řádu soutěže, podle kterého musí být videokostka či velkoplošná projekce používány tak, aby „nepodrývaly autoritu či jinak nenarušovaly roli rozhodčích utkání, nepodněcovaly divácké násilí a projevy nesportovního chování, případně k těmto nevytvářelo záminky".

Při stanovení výše pokuty přihlédl šéf disciplinárky k faktu, že Liberec byl v souvislosti s podobným přestupkem trestán již v lednu 2018.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..