Živě

Sparťanská ostuda měla dohru! Krupp poslal hráče po návratu do Prahy v noci na trénink

14. února 2019 15:34 - Praha
(Aktualizováno: 14. února 2019 15:45)

Středeční výbuch na ledě posledních Pardubic, kterým ostudně podlehli 1:4, měl pro hokejisty Sparty dohru. Poté, co se tým v noci vrátil z východu Čech do metropole, nahnal německý kouč mužstvo za trest na led, kde hráči absolvovali čtyřicetiminutový trénink.

 

Josef Vostárek, ČTK

„Něco podobného jsem zažil během své hráčské kariéry, jako trenér jsem se ale k takovému kroku odhodlal poprvé. Cítil jsem, že nastal ten správný čas, kdy si hráči zaslouží ještě práci navíc,“ řekl ve čtvrtek Krupp.

Sparťané se v noci po vystoupení z autobusu nerozprchli do svých domovů, místo toho zamířili do kabiny, kde na sebe znovu navlékli výstroj, a šli se potit na led.

Trenéři Sparty Jaroslav Nedvěd (vlevo) a Uwe Krupp.

Josef Vostárek, ČTK

Proč zrovna čtyřicetiminutový trénink? „Hráli jsme (v Pardubicích) dobře možná dvacet minut, ale zápas trvá minimálně šedesát minut. Takže jsem cítil, že je potřeba čtyřicet minut další práce. Teprve po nich je den u konce,“ vysvětloval Krupp.

Ve čtvrtek dopoledne úderem desáté hodiny pak sparťany čekal další, tentokrát už předem plánovaný trénink.

Zklamaní hráči Sparty po porážce v Pardubicích.

Josef Vostárek, ČTK

„Nejsem spokojený s tím, jak jsme hráli poslední dva zápasy. Před reprezentační pauzou jsme prohráli s Plzní doma po nájezdech a očekával jsem, hned po pauze, kdy jsme měli Plzeň doma znovu, nějakou reakci od hráčů. Jenže my jsme byli strašně pasivní,“ vracel se Krupp k pondělnímu zápasu s indiány, který jeho svěřenci prohráli 3:4.

O dva dny později přišla ostuda v Pardubicích. „Můžeme prohrát a nikdy nebudu naštvaný, když k tomu dojde po tvrdě odvedené práci. Ale náš výkon byl teď neakceptovatelný,“ dodal Krupp poté, co se náskok deváté Sparty na jedenáctý Zlín smrsknul na čtyři body.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..