Liberec žene droga, která se neodmítá. Na pověrčivost není prostor

9. března 2019 09:26 - Praha

Prezidentský pohár udělovaný od sezony 2009/10 vyhráli potřetí za poslední čtyři roky, celkově základní část extraligy ovládli hokejisté Liberce už popáté. A ve všech pěti případech u toho byl i odchovanec Bílých Tygrů Lukáš Derner.

Sport.cz

„Pocit je to pořád stejně úžasný. Vyhrát ten pohár je jako droga, která se neodmítá. Vyhrajete ho jednou a chcete vyhrávat pořád," usmíval se pětatřicetiletý obránce po utkání na Spartě, kde Bílým Tygrům předal trofej ředitel extraligy Josef Řezníček.

Zatímco některé týmy z pověrčivosti na Prezidentský pohár, aby před play off neurazily štěstěnu, nesahaly , Liberečtí se trofeje stejně jako v letech 2016 i 2017 bez ostychu dotkli.

Liberecký kapitán Petr Jelínek drží nad hlavou Prezidentský pohár pro vítěze základní části extraligy.

Michal Kamaryt, ČTK

„Před třemi roky jsme ho zvedli nad hlavu a udělali jsme titul. Dva roky zpátky jsme ho opět zvedli a udělali jsme finále, takže není prostor na pověrčivost. Dotknul jsem se ho i teď a rád bych udělal finále," hlásil trenér Severočechů Filip Pešán.

Oslavy zisku trofeje kalila Severočechům v pražské O2 areně jen prohra 2:5 se Spartou. „Škoda, protože jsme chtěli vyhrát i proto, aby byly oslavy peprnější. I tak je ale Prezidentský pohár skvělá vizitka klubu za celoroční práci. Ve Švédsku a Finsku si takových věcí strašně moc cení a někde je vítězství po základní části dokonce cennější než titul," tvrdil Derner.

Se spoluhráči nyní bude mít téměř dvoutýdenní zápasovou pauzu, protože čtvrtfinálová série proti jednomu z úspěšných týmů absolvujících předkolo odstartuje 20. března. „Trošku si odpočineme, nabereme sílu a budeme čekat na soupeře. Na tuhle fázi sezony se těší každý hráč," ví Derner a neřeší, na koho Tygři ve čtvrtfinále narazí.

Stejně jako Pešán. „Nevybírám si. Z nikoho nemám strach, zároveň všechny týmy respektuju," říká jednačtyřicetiletý trenér.

škv, jab, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..