Kometa mistrovský hattrick nezíská, do finále jde Liberec! Sérii Plzně s Třincem rozhodne sedmý zápas

Hokejisté brněnské Komety třetí extraligový titul v řadě nezískají! V šestém semifinálovém duelu podlehli v sobotu na domácím ledě Liberci 1:3 a Bílí Tygři uzavřeli stav série výsledkem 4:2 na zápasy. Na ledě Plzně mečbol nevyužil Třinec a Indiáni si vítězstvím 3:1 vynutili rozhodující sedmý duel.

Hokejisté Liberce se radují z vítězství na ledě Brna a postupu do finále extraligy.

Liberec mohl, Brno muselo. Karty před šestým zápasem této semifinálové série byly rozdané jasně. Tygři čtvrteční duel pod Ještědem vyhráli 5:2 a získali mečbol, který potvrdili i dnes na ledě týmu, jenž v minulých dvou sezonách slavil titul. Liberec je ve finále po dvou letech, v roce 2017 podlehl v mistrovském souboji Kometě 0:4 na zápasy.

Střelec Milan Gulaš z Plzně se raduje z gólu proti Třinci.

Třinec začal semifinále tristně, úvodní dva duely před svými fanoušky prohrál, přesto po pěti utkáních vedl 3:2. Po sérii tří vítězství ale rozhodující čtvrtý úder nepřišel. Indiáni měli po celý zápas navrch, Oceláři sice v 50. minutě snížili na rozdíl jediné branky, konečný výsledek ale pečetil v 60. minutě Gulaš. Obě mužstva tak čeká v pondělí rozhodující duel na ledě Komety.