Živě

Liberecký hrdina Will: Kluci do toho šli po hlavě, až mi připadalo, že riskují život

19. dubna 2019 20:53 - Praha

Měli v kabině před druhým finálovým utkáním dlouhý pohovor a po něm vyšli liberečtí hokejisté s absolutním odhodláním, že další domácí ztrátu v bitvě s Třincem už nedopustí. Zvládli to a k výhře 3:1 přispěl výrazně i Roman Will, jenž propustil do sítě jedinou z 31 střel hostů.

 

Radek Petrášek, ČTK

Cítil jste i z branky, že hrajete lepší zápas než ten úvodní?

Moje jediná práce je číst dobře hru, reagovat na střely a snažit se chytit každý puk. Každý zákrok byl důležitý a pochopitelně mně jako gólmanovi dodává sebevědomí. Nakonec je ale důležitý jen pohled na kostku, kde svítí konečný výsledek a ten byl fajn.

Kdy vám bylo na cestě k vyrovnání stavu série nejhůř?

Nejtěžší to bylo, když jsme se dvakrát poměrně dlouho bránili ve třech proti pěti. Sice jsme dostali z toho nakonec tu jedinou branku, ale kluci v těch okamžicích odváděli perfektní práci a děsně mi pomohli, jak obětavě padali do střel. Šli do toho tak po hlavě, že mi to od nich přišlo až život riskující.

Chyběla vám právě taková obětavost při vstupu do finálové série?

Po úvodní porážce jsme si řekli, že takhle na hraně je potřeba play off takhle hrát. Za každého v mančaftu bych dal ruku do ohně. Všichni věděli, že čtvrteční výkon měl hodně daleko k ideálu. Byl tam velký prostor k procitnutí a zlepšení, jsem rád, že jsme ho využili.

kez, Sport.cz, Právo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..