Rozhodly přesilovky, máme jich spoustu a nevytěžíme z nich nic, zlobí se třinecký Hrubec

Dvakrát inkasoval ve čtvrtém utkání extraligového finále třinecký brankář Šimon Hrubec z hokejky libereckého obránce Tomáše Havlína. První gól sudí kvůli faulu na třineckého brankáře neuznali, o druhém v prodloužení, který rozhodl o výhře Bílých Tygrů 2:1 už nemohlo být sporu. „Dobře to vystřelil přes obránce, ani jsem si nestihl kleknout,“ krčil rameny Hrubec.

Brankář Třince Šimon Hrubec inkasuje v prodloužení rozhodující gól čtvrtého finále.

V závěru jste srovnali, utkání jste ale v prodloužení přesto ztratili. Jste nazlobení?

Takhle krátce po utkání tam naštvání tam je. Rozhodly určitě naše přesilovky. Máme jich spoustu a prakticky z nich nevytěžíme vůbec nic. Nevím. Jsem tam od toho, abych chytal, tak nemohu tohle moc posoudit, ale samozřejmě vím, že ty přesilovky mohou pomoci. Obzvláště v takto důležitých zápasech jako je finále. Na tom budeme muset ještě zapracovat. Jinak jsme předvedli zase skvělý výkon.

Byl Liberec jiný než ve třetím zápase, který jste vyhráli 4:1?

Hodně tentokrát stříleli. Stáli před bránou, takové to, co si my říkáme, že chceme dělat. Dneska to asi oni dělali o něco více. Možná i proto berou tuhle výhru. My jsme věděli, že Liberec se zase zvedne. A to se i stalo. Bylo to velmi vyrovnané, i v prodloužení. V něm tam už byli šťastnější Liberečtí.

Brankář Třince Šimon Hrubec a jeho spoluhráč obránce Vladimír Roth ve čtvrtém extraligovém finále.

V pondělí jste dali čtyři góly, teď jste se v koncovce trápili. Mohlo i to rozhodnout?

Přesně tak, každý zápas je jiný. Chtěli jsme hrát stejně a myslím, že jsme tak i hráli, ale někdy vám to tam napadá někdy ne.

Chytil jste trestné střílení Marka Kvapila. Dal jste si pozor na jeho střelu mezi nohy, tušil jste, co by mohl udělat?

To je tak šikovný hráč, že může dělat cokoliv a... Máme to teď po včerejšku spolu 1:1.

Třinečtí hokejisté (zleva) Martin Gernát, Tomáš Marcinko a střelec branky David Cienciala se radují z vyrovnávacího gólu ve čtvrtém finále.

Jak velký optimismus vám vlilo vyrovnání v závěru?

Měl jsem velkou radost z toho gólu a věřil jsem. Měl jsme takové déjá vu, že se nám povede to, co proti Plzni, kdy jsme v závěru utkání také vyrovnali a zápas i otočili. Říkal jsem si: ty brďo, tak to tam musíme zase dát, abychom ještě v základní hrací době to nahodili a dobře to dopadlo. Ale neudálo se, no.

Jak jste vnímal situaci s neuznaným gólem v první třetině? Cítil jste faul?

Nevím popravdě, kdo to byl, ale dostal takovou ránu na palici, že se mi ještě minutu točila hlava. Nevěděl jsem, jestli vylučoval za tu ránu, nebo bylo něco v rohu.

Hráči Liberce se radují v Třinci z vítězství a srovnání finálové série.

Stav série 2:2 a vracíte se do Liberce. Ztratili jste výhodu vyhraného prvního utkání?

Tak je to zase jakoby nula nula a hrajeme na dva vítězné. My jsme to už zažili s Plzní. Jen máme, ani ne nevýhodu, že jedeme hrát k nim. Věřím tomu, že tam zase vyhrajeme.

Může být nevýhoda, že rozhodující sedmý zápas může být v Liberci?

Těžko říct. Týmy za sebou mají čtvrtfinále, semifinále, nějaká únava už je a pak je jedno, kde hrajete.

Z liberecké strany zaznělo, že sérii ovlivňuje i to, že je tady menší kluziště. Je to rozdíl chytat doma a v Liberci?

Nemyslím, že by mi kluziště tam nějak vadilo. Jediný rozdíl, který pociťuji je, že tam je trochu jiné světlo, trochu tam je tma. Rozdíl ve velikosti hřiště necítím.