Živě

Vítkovice posilují, vybraly si útočníka vicemistrů extraligy

7. května 2019 11:18 - Praha
(Aktualizováno: 7. května 2019 11:40)

Po brankáři Miroslavu Svobodovi hlásí Vítkovice další posilu pro nadcházející extraligový ročník. Do ostravského celku přichází z Liberce dvaadvacetiletý útočník Dominik Lakatoš, který za poslední čtyři sezony získal s Bílými Tygry jednu zlatou a dvě stříbrné medaile.

 

hcbilitygri.cz

„S ohledem na aktuální situaci v klubu je Dominik Lakatoš pro nás optimální volbou. Je mladým hráčem, který ale má dostatek extraligových zkušeností a to i s nejtěžšími zápasy, jaké lze zažít. Kromě toho s ním máme i osobní zkušenosti z mládežnických reprezentací," řekl hlavní kouč a generální manažer Vítkovic Jakub Petr, jenž Lakatoše vedl v juniorské reprezentaci na MS 2016.

Lakatoš uplynulou sezonu začal v Liberci, v listopadu ale zamířil na hostování do Zlína, kde měl ročním dohrát. Na konci ledna ale Bílí Tygři uplatnili dohodu, Lakatoše si stáhli zpátky do kádru a následně došli až do finále play off.

Nyní jej ale pouštějí Vítkovicím. „Vybral jsem si Vítkovice, přišlo mi to jako nejlepší rozhodnutí. Znám se s panem Petrem, ale je tam třeba i Honza Výtisk, na kterého se těším. Chtěl jsem jít někam, kde vím, že to má potenciál. Kde mladí hráči dostávají prostor a mají šanci se rozvíjet. Myslím, že v tomhle je to tam podobné jako v Liberci," prohlásil Lakatoš.

„Dominik pro náš klub odvedl neskutečnou práci a sám ví, že klub pro něj udělal také velmi mnoho. Naše cesty se rozcházejí, protože Dominik musí udělat další krok v kariéře. Jeho výkonnost v posledním roce nebyla v našich barvách optimální, a tak jsme se shodli, že je potřeba, aby změnil prostředí a osamostatnil se, a navázal tak na výkony z minulých let. Za Bílé Tygry mu přeji jen to dobré a nevylučuji, že se v klubu znovu setkáme v dalších letech," uvedl trenér a sportovní manažer Liberce Filip Pešán.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..