Živě

Spartě bude šéfovat žena! Sportovním manažerem jmenován nejlepší střelec klubové historie

9. května 2019 14:19 - Praha

Dva dny poté, co Petr Bříza prodal hokejovou Spartu investiční skupině Kaprain, má pražský celek novou šéfku. Generální ředitelkou klubu se stala Barbora Snopková Haberová. Nové obsazení má i post sportovního manažera – Michala Broše ve funkci nahradí jiný bývalý vynikající útočník Sparty Petr Ton. Sport.cz o tom informoval mediální zástupce investiční skupiny Kaprain Ondřej Pechar.

 

www.hcsparta.cz

„S Petrem Tonem máme jasně rozdělené role. Mým úkolem je postarat se o manažerské vedení klubu, jeho hladký chod a další rozvoj. Petrovi přitom chci zajistit nejlepší možné podmínky pro jeho práci. Na Petrovi bude co nejdřívější zlepšení a stabilizace výkonnosti A-týmu a rozvoj mládežnického hokeje," uvedla Snopková Haberová pro oficiální klubové stránky.

Nová generální ředitelka Sparty je právnička a manažerka se zkušenostmi z nejužšího vedení České pošty nebo nadačních fondů. Byla také členkou kabinetu někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha, který je nepravomocně odsouzen za korupci. Pochází z ryze hokejové rodiny. Jejím dědečkem je legenda plzeňského hokeje Zdeněk Haber, otcem dlouholetý extraligový rozhodčí Ivo Haber a manželem bývalý obránce Jan Snopek, který získal mistrovský titul s Pardubicemi a nyní působí jako kondiční trenér extraligové Plzně.

„Sparta není obyčejný klub. Je to nedílná součást české i mé osobní hokejové historie. Do své funkce nastupuji s jediným cílem. Lidé by se v příštích sezonách neměli ptát, kterých šest týmů jde rovnou do play off. Mělo by být jasné, že je to Sparta a pět dalších," nastiňuje svou vizi Ton, který je s 293 vstřelenými góly nejlepším střelcem v historii Sparty.

„K tomu vede jen jedna cesta. Ve spolupráci s trenérem Kruppem musíme vybudovat silný kádr postavený na zkušených osobnostech a mladých talentovaných hráčích, které jsme si vychovali v mládežnických kategoriích," doplňuje bývalý vynikající útočník, jenž v letech 2005 a 2006 získal se Spartou extraligový titul a třikrát se také v jejím dresu stal nejlepším střelcem soutěže. Mimo Spartu působil na Kladně, v Brně a v několika finských klubech.

Petr Ton v dresu Sparty.

Vlastimil Vacek, Právo

Ton ve funkci sportovního manažera střídá Michala Broše, jenž stejný post zastával poslední dvě sezony. Sparta v nich pokaždé vypadla už v předkole a dál čeká na mistrovský titul, který naposledy získala v roce 2007.

Podle informací Sport.cz by však měl Broš ve Spartě dál zůstat, jen dostane jinou pozici. U A týmu nejspíše nesetrvá.

Michal Broš jako sportovní manažer Sparty končí.

Jan Beneš, www.hcsparta.cz

„Jsme samozřejmě na úplném začátku a před dalšími významnými kroky se musíme s chodem klubu detailně seznámit," prohlásila Barbora Snopková Haberová. Již v tuto chvíli je ale jisté, že klub bude i nadále působit v libeňské O2 areně.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..