Rubriky:

Tipsport extraliga

Sparta posiluje! Získala obránce s bohatými zkušenostmi z NHL a účastníka tří olympijských her

17. října 2019 11:37 - Praha

S obrannou činností mají v probíhajícím ročníku problémy, o čemž svědčí i více než tři inkasované góly v průměru na zápas. Hokejová Sparta situaci řeší angažováním šestatřicetiletého beka Milana Jurčiny. Urostlý zadák s bohatými zkušenostmi z NHL i slovenské reprezentace přichází na zkoušku do listopadové reprezentační přestávky.

 

Martin Flousek / HC Sparta Praha

„Sparta je nejpopulárnější tým v české lize. Když jsem se dozvěděl, že je odtud o mě zájem, velice rychle jsme se domluvili na spolupráci. Mým úkolem bude zejména využívat mou velikost okolo mantinelů a při hře v oslabení," uvedl pro oficiální sparťanské stránky Jurčina, který poslední tři sezony strávil v německém Norimberku.

Jurčina má na svém kontě přes 430 odehraných zápasů v NHL za Boston, Washington, Columbus a NY Islanders. Slovensko reprezentoval na třech olympijských hrách (v Turíně, Vancouveru a Soči) a na pěti světových šampionátech. Vyzkoušel si i angažmá ve Finsku, Švýcarsku a v KHL.

Milan Jurčina je novou posilou Sparty.

Martin Flousek / HC Sparta Praha

Působení v extralize nebude pro rodáka z Liptovského Mikuláše novinkou, v sezoně 2012/13 totiž nastoupil ke 22 utkáním za Chomutov. Nyní se do české nejvyšší soutěže po sedmi letech vrací.

„Je to zkušený silový hráč s vynikajícími fyzickými parametry, který by měl pomoci naší defenzívě," uvedl sportovní manažer Sparty Jaroslav Hlinka.

Ve Spartě bude Jurčina působit minimálně do listopadové reprezentační pauzy stejně jako další slovenský obránce Marek Ďaloga, který rovněž prodloužil spolupráci s klubem.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..