Olomouc - Sparta 0:4 Pražané řádili v oslabení a vyhráli již osmý zápas v řadě

33. Řepík 0:3
49. Sukel´ 0:4
Záznam online reportáže »

25. října 2019 20:39 - Praha

Hokejisté Sparty vyhráli v utkání 13. kola extraligy na ledě Olomouce 4:0. Pražané tak protáhli vítěznou sérii už na osm utkání. Dva góly - shodně navíc v oslabení - vstřelil útočník David Tomášek, jenž si navíc připsal i nahrávku. Svou první nulu v sezoně vychytal díky 28 úspěšným zásahům Matěj Machovský. Olomouci se nadále nedaří prolomit střelecké trápení. Hanáci ztratili šestý z posledních sedmi zápasů, za poslední čtyři domácí vystoupení dali jediný gól.

Jaroslav Svoboda, ČTK

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a Machovský musel být od úvodních minut v pozoru. Nejvíce ho prověřila třetí olomoucká formace, proti které musel hned ve třetí minutě několikrát zasahovat při závaru před brankou. Třetí domácí pětka byla také u dalších dvou šancí, ale ani Olesz z bezprostřední blízkosti Machovského překonat nedokázal.

Velmi přesný byl také domácí brankář Konrád, který Olomouc podržel zejména při šancích Buchteleho a Košťálka. Těžkou situaci musel řešit také těsně před koncem první třetiny, kdy Ďalogovu střelu dorážel Pech těsně mimo.

Růžička začal s Hradcem porážkou. Sparta vyhrála osmý zápas v řadě! Jágrova show nestačila

Velkou šanci otevřít skóre měla Olomouc při čtyřminutové přesilovce po dvou faulech Smejkala. Paradoxně však ve vlastní přesilové hře hned dvakrát inkasovala, když se v obou případech prosadil Tomášek. Nejdříve Buchtele vyvezl puk z vlastní třetiny a nachystal ho Tomáškovi před téměř odkrytou branku. Krátce poté Tomášek překvapil Konráda pokusem ze strany a zajistil svému týmu dvoubrankové vedení.

Korigovat nepříznivý stav se několika nebezpečnými střelami pokoušel domácí Irgl, Machovský ale předvedl dobré zákroky a puk za svá záda nepustil. Radovali se naopak opět hosté, když první přesilovku Pražanů v zápase využil Řepík. Olomouc po třetí brance vystřídala brankáře a nově příchozí Lukáš hned musel zasahovat proti dalším šancím hostů.

Zleva Martin Vyrůbalík z Olomouce a Jan Buchtele ze Sparty.

Také Řepík mohl ve třetí třetině přidat svoji druhou branku, ale jeho střelu zastavila tyč olomoucké branky. Sparta byla nadále nebezpečná a domácí od další branky zachránil skvělý zákrok Lukáše, který vytáhl proti Pechovi v úniku tří proti jedinému bránícímu hráči.

Další přečíslení tří proti jednomu už ale Sparta využila a čtvrtou její branku přidal po Kudrnově přihrávce Sukeľ. Hostující brankář Machovský za svá záda naopak žádný puk nepustil a udržel čisté konto.

13. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Sparta Praha 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Tomášek (Buchtele), 28. Tomášek, 33. Řepík (Tomášek, Smejkal), 49. Sukeľ (A. Kudrna). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 4639.
Olomouc: Konrád (33. Lukáš) - Jaroměřský, Ondrušek, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, Valenta - Irgl, Kolouch, Klimek - Tomeček, Skladaný, Hecl - Olesz, Nahodil, Burian - Kořenek, Handl, Bambula. Trenéři: Tomajko a Moták.
Sparta: Machovský - Jurčina, Ďaloga, Blain, Kalina, Košťálek, Polášek, T. Dvořák - Smejkal, Tomášek, Řepík - Říčka, Sukeľ, A. Kudrna - Rousek, V. Růžička ml., Dočekal - Forman, Pech, Buchtele. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.