Tipsport extraliga

Pardubice - Ml. Boleslav 1:2 Mladá Boleslav vyhrála po obratu ve třetí třetině v Pardubicích

3. Kusý 1:0
47. Skalický 1:1
49. Kurka 1:2
Záznam online reportáže »

27. října 2019 20:24 - Pardubice
(Aktualizováno: 27. října 2019 20:38)

Hokejisté Mladé Boelslavi vyhráli v utkání 14. kola extraligy na ledě Pardubic 2:1. Dynamo brzy vedlo po gólu Denise Kusého, přesto si připsalo třetí porážku za sebou. Ve třetí třetině totiž otočili vývoj během 124 sekund Pavol Skalický a Jiří Kurka.

David Taneček, ČTK

Domácím se skvěle povedl nástup do zápasu, když už ve třetí minutě našel Kloz mezi kruhy najíždějícího Kusého, jenž nedal brankáři Krošeljovi ranou z první nejmenší šanci zakročit. V podobné pozici se pak ocitl na druhé straně Flynn, jenže ztroskotal na strážci domácího brankoviště Kacetlovi. Z dobré pozice za kruhy zakončoval Vondra, ani on však Kacetla neprostřelil.

Ve druhé části si hokejisté Pardubic zahráli v krátkém sledu dvě přesilovky, více než slibná šance ale přišla až po polovině zápasu, kdy už se hrálo v plném počtu. Tybor zakončoval z pozice mezi kruhy, Krošelj ho ale vychytal. Ve 37. minutě měl pak i porci štěstí, když Mandát orazítkoval tyčku.

Už po sedmi sekundách třetího dějství pykal Ševc za zdržování hry. Do dobré pozice se v přesilovce dostal Mandát, Krošeljovi nadělala starosti i Kousalova teč, ale stav se nezměnil ani při následně početní výhodě Středočechů. Ve 47. minutě ale sehráli hosté skvěle přečíslení a na konci jejich souhry stačilo Skalickému trefit takřka prázdnou branku.

Jen o dvě minuty a čtyři sekundy později navíc propadla za Kacetlova záda také Kurkova střela od modré čáry a Mladoboleslavští rázem vedli. Pardubičtí se ve zbytku zápasu usilovně snažili o vyrovnání, v poslední minutě zariskovali s hrou bez gólmana, obléhání Krošeljovy branky bylo ale v jejich podání neúspěšné.

14. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Kusý (Kloz) - 47. Skalický (A. Zbořil, Vondrka), 49. Kurka (Ševc, Flynn). Rozhodčí: Hradil, Micka - Ganger, D. Klouček. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 7118.
Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Ivan, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš - Tybor, R. Kousal, Mandát - O. Matýs, Harju, D. Kindl - Machala, Kloz, Kusý - Blümel, Pochobradský, M. Látal - od 21. navíc M. Machač. Trenéři: Bělohlav, Janecký a Čáslava.
Mladá Boleslav: Krošelj - Kurka, Ševc, Fillman, Hrbas, Pláněk, Dlapa - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - Klepiš, Cienciala, L. Pabiška - J. Stránský, Bičevskis, R. Zohorna - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Plzeň - Brno zítra 17:30
20191206T17:30:00+0100