Kladno - Zlín 1:0 Kladnu stačil ke třem bodům jediný gól, připravil ho Jágr

6. Zikmund 1:0
Záznam online reportáže »

15. listopadu 2019 20:35 - Kladno

Důležitý souboj týmů bojujících o elitní desítku dopadl lépe pro hokejisty domácího Kladna. Rytířům v utkání 18. extraligového kola proti Zlínu stačil ke třem bodům jediný gól, který v šesté minutě po přihrávce Jágra vstřelil Zikmund. Gólman Godla vychytal první čisté konto v sezoně.

Michal Kamaryt, ČTK

Do sestavy Kladna se vrátil forvard Stach, který kvůli zranění nehrál ve středu na Spartě. Rytířům se povedl vstup do utkání, když Zikmund v 6. minutě po přihrávce Jágra obkroužil branku a střelou nad Čiliakův beton otevřel skóre.

Pak ale domácí polevili a inciativu převzal Zlín, který úvodní třetinu nakonec vyhrál na střely jednoznačně 16:5. Jenže ani ty stoprocentní šance Berani nezužitkovali - Ondráček totiž v sólovém úniku trefil tyč a Fořta zase v přesilovce vychytal Godla. Hosté nakonec byli rádi, že poprvé do kabiny neodcházeli s dvougólovým mankem, protože při kladenském oslabení pláchl Machač, jehož bekhendovou kličku přečetl Čiliak.

Kladenský šéf Jaromír Jágr tísněný Bedřichem Köhlerem se snaží probít před brankáře Zlína Marka Čiliaka.

Oba gólmani byli ústředními postavami i ve druhém dějství. Čiliak si blýskl zákrokem lapačkou při přesilovkové střele Strnada, jeho krajan zase zlikvidoval nebezpečný pokus Fořta a pak měl i štěstí, když si ho Herman položil na led, pak ale místo odkryté branky bekhendem přestřelil.

Ve třetí třetině po faulech Köhlera Claireauxe měli Rytíři k dispozici 68 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku, jenže většina střel v ní mířila mimo branku. Přesilovku 5:3, i když jen pětivteřinovou, následně nevyužil ani Zlín.

V čase 58:13 byl za hrubost vyloučen Zikmund a Berani početní výhodu umocnili odvoláním Čiliaka na střídačku. Kladnu už ale těsný náskok udrželo.

18. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - PSG Berani Zlín 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 6. Zikmund (Jágr, Austin). Rozhodčí: Lacina, Pražák - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 4016.
Kladno: Godla - Austin, B. Nash, A. Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka - Jágr, Melka, Zikmund - J. Strnad, P. Machač, Redlich - Bílek, Stach, Réway - O'Donnell, T. Kaut, Hajný. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.
Zlín: Čiliak - Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Řezníček, Gazda, Buchta, M. Novotný - Fořt, P. Sedláček, Kubiš - J. Ondráček, Claireaux, Köhler - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, Fryšara, Dufek. Trenéři: R. Svoboda a Martin Hamrlík.

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.