Olomouc - Liberec 1:3Olomouc doma opět prohrála, Liberec rozhodl v poslední minutě

13. Lenc 0 : 1
22. Škůrek 1 : 1
60. Krenželok 1 : 2
60. Jelínek 1 : 3

Hokejisté Liberce vyhráli v nedělním 21. kole extraligy v Olomouci 3:1, když o zisku tří bodů rozhodli v samotném závěru. Vítězný gól vstřelil v čase 59:04 Lukáš Krenželok, třetí branku hosté přidali při následné power play domácích. Severočeši si tak připsali sedmou výhru v řadě, Hanáci prohráli osmé domácí utkání za sebou a jsou v této statistice nejhorším týmem soutěže.

Oba týmy začaly opatrně a diváci viděli jen minimum šancí. Do první větší příležitosti se dostal Liberec až ve 13. minutě a hned vstřelil branku. Po Maroszově nahození se puk odrazil k Lencovi, který překonal Lukáše. Olomouc hrála během první třetiny tři přesilové hry, ani jednu však nevyužila. Do dobré střelecké pozice se během jedné z nich dostal Irgl, ale jeho pokud stihli hosté včas zablokovat.

Využít přesilovku se Olomouci povedlo až na začátku druhé části. Škůrkovo nahození od modré čáry skončilo bez teče až za Hrachovinou. Vrátit Liberci vedení zpět mohl Hudáček, brankář Lukáš ho však vychytal. Ještě lepší zákrok si pak připsal v přesilové hře, kdy betonem vykopl nebezpečně tečovaný puk.

Dobrým zákrokem se prezentoval také hostující brankář Hrachovina, který kryl lapačkou střelu Irgla. Stejně si pak vedl také při olomouckém přečíslení tří proti dvěma, které zakončoval Skladaný.

Olomouc sehrála dobrou přesilovou hru také na začátku třetí třetiny. Hrachovina si ale dvě nebezpečné střely z levé strany pohlídal a zasáhl betonem. Na opačné straně se ke dvěma střelám dostal Birner, Lukáš proti němu nadvakrát zasáhl.

Když už se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení, dostal se ke střele ze středu hřiště Krenželok a poslal puk mezi Lukášovými betony do sítě. Gólovou pojistku hostů pak ještě při olomoucké hře bez brankáře přidal díky šťastnému odrazu puku Jelínek.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Škůrek (Irgl, P. Musil) - 13. Lenc (Marosz, Filippi), 60. L. Krenželok (Graborenko, L. Hudáček), 60. P. Jelínek. Rozhodčí: Šír, Ganger - Kubičík, Klouček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3867.
Olomouc: Lukáš - Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek - Strapáč, Kolouch, Irgl - Burian, Nahodil, Klimek - Olesz, J. Knotek, Tomeček - P. Musil, Handl, Skladaný. Trenéři: Moták a Tomajko.
Liberec: Hrachovina - Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Kolmann, Hanousek - Birner, L. Hudáček, Ordoš - Lenc, Filippi, Marosz - Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok - Rychlovský, A. Musil, J. Vlach. Trenéři: Augusta a J. Kudrna.