Plzeň vyloupila Hradec a Gulaš opět bodoval. Sparta porazila Třinec, Pardubice prohrály, Brno má bod

Hokejová Tipsport extraliga měla v neděli na programu šest zápasů 29. kola. První Sparta porazila Třinec 3:2 a upevnila si pozici na čele tabulky. Poslední Pardubice prohrály po nájezdech 3:4 s Litvínovem a jejich ztráta se navýšila. Zlín vyhrál přestřelku nad Olomoucí 8:6, Karlovy Vary udolaly Kladno 3:1 a Mladá Boleslav přehrála Brno 5:4 po prodloužení. V posledním duelu Hradce Králové prohrál s Plzní 0:3, když si dva body do kanadského bodování připsal Milan Gulaš, lídr extraligové produktivity.

Hráči Sparty se radují z gólu v utkání s Třincem.

Šesté Karlovy Vary změřily síly s desátým Kladnem. Domácí vyhráli 3:1. Rytíři potvrdili, že při výjezdech za soupeři se jim moc nedaří. Z patnácti zápasů vyhráli jen tři.

Souboj ze dna tabulky, to byl v tomto kole střet předposledního Litvínova a posledních Pardubic. V 58. a 59. minutě hosté srovnali na 3:3 a zápas šel do prodloužení. Pardubice nakonec odjely s porážkou po samostatných nájezdech 3:4 a jejich bodová ztráta opět narostla.

Zlín v posledních třech zápasech bodoval, z toho dvakrát vyhrál, ve stejném duchu chtěl pokračovat i v neděli. S Olomoucí se fanoušci bavili, za první dvě třetiny padlo osm gólů. Celkem se střelci prosadili čtrnáctkrát a domácí vyhráli 8:6.

První Sparta a třetí Třinec. Mezi oběma týmy byl rozdíl jen tří bodů. Ten se po šedesáti minutách 29. kola zdvojnásobil. Za domácí se dvakrát prosadil útočník Vladimír Růžička a lídr tabulky vyhrál 3:2.

Mladá Boleslav a Brno. Tady šlo o vyrovnaný zápas. Stav 4:4 trval až do konce základní hrací doby. Konečný verdikt padl v 62. minutě prodloužení, když se za domácí trefil Mário Lunter a Boleslav vyhrála 5:4.

Více než polovinu zápasu si museli fanoušci v Hradci Králové počkat na první gól. V rychlém sledu padly dva, ale do domácí branky. Plzeň po dvou třetinách vedla 2:0. V poslední dvacetiminutovce ještě jeden přidala a vyhrála 3:0.

Pozici lídra kanadského bodování opět potvrdil Milan Gulaš, který v 27 zápasech získal už 51 bodů! Naposledy jeden gól vstřelil a na jeden přihrál a bodoval v devátém utkání v řadě.

Hokejová extraliga 29. kolo
Karlovy Vary - Kladno 3:1
Branky: 9. Flek, 27. Kohout, 52. T. Mikúš - 10. T. Kaut
Litvínov - Pardubice 4:3 SN
Branky: 30. Kašpar, 40. T. Pavelka, 42. Jarůšek, rozhodující nájezd Kašpar - 22. M. Beran, 58. Poulíček, 59. Mandát
Zlín - Olomouc 8:6
Branky: 9. Žižka, 23. Dufek, 25. Okál, 27. Okál, 42. Kubiš, 49 Fryšara, 55. Fořt, 59. Kubiš  - 4. Irgl, 5. Laš, 26. J. Káňa, 31. P. Musil, 41. Kolouch, 58. Klimek
Sparta - Třinec 3:2
Branky: 13. V. Růžička, 24. V. Růžička, 39. Forman  - 21. Szturc, 53. Kundrátek
Mladá Boleslav - Brno 5:4 PP
Branky: 22. Bičevskis, 28. Skalický, 32. Najman, 49. Klepiš, 62. Lunter - 21. Mueller, 32. Mueller, 41. P. Holík, 47. Vincour
Hradec Králové - Plzeň 0:3
Branky: 35. Rob, 37. Mertl, 59. Gulaš