Rubriky:

Tipsport extraliga

Košťálek, Vlach a Skuhravý dostali disciplinární tresty

22. prosince 2019 19:30 - Praha

Obránce Sparty Jan Košťálek obdržel zákaz startu ve třech zápasech hokejové extraligy. Útočníci Jaroslav Vlach z Liberce a Václav Skuhravý z Karlových Varů přijdou o dvě utkání. Kapitán Západočechů dostal od disciplinární komise distanc hned po prvním utkání, které odehrál po odpykání třízápasového trestu za napadení rozhodčího.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Košťálek fauloval v pátečním zápase 28. kola proti Liberci obránce Lukáše Dernera. "Svůj zákrok vedl zcela mimo zorný úhel protihráče, čehož si byl vědom, bez snahy hrát kotouč, ačkoli ho mohl získat jiným způsobem, a s jedinou motivací zasáhnout s maximální razancí soupeře. Při střetu potom zasáhl protihráče přímým úderem do obličeje," uvedl předseda komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě.

Rozhodčí Vladimír Pešina a Roman Mrkva beka Sparty v zápase poslali s pětiminutovým trestem předčasně do kabin.

Liberec porazil potřetí Spartu, Lenc vstřelil hattrick

Ve stejném utkání se provinil faulem Vlach. Liberecký útočník nebezpečně atakoval obránce Sparty Tomáše Dvořáka a vedle menšího trestu dostal i osobní desetiminutový trest.

"Hráč se zákroku dopustil v přerušené hře, kdy v potyčce, kterou soupeř vedl paží, záměrně zasáhl protihráče holí drženou v obou rukách s vysokou razancí do obličeje," odůvodnil Ujčík dodatečný test. Vlach dostal zároveň pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Skuhravý byl potrestán za faul v zápase proti Pardubicím, kdy nebezpečně hokejkou zasáhl útočníka Dynama Ondřeje Machalu. "Změnil úchop hole, aby s holí drženou v obou rukách dosáhl vyšší razance úderu a dopustil se zcela záměrného seknutí protihráče, a to zezadu, do nechráněné oblasti mezi hráčskými kalhotami a holenním chráničem," uvedl Ujčík. Karlovarský útočník dostal stejně jako Vlach pokutu.

ČTK

  3:2 Olomouc - Pardubice 3:2   dohráno
20200925T18:00:00+0200
Olomouc vs. Pardubice
Olomouc vs. Pardubice
Olomouc
Pardubice
  4:2 Plzeň - Ml. Boleslav 4:2   dohráno
20200925T17:30:00+0200
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň
Ml. Boleslav
  2:3 Zlín - Hradec Králové 2:3   dohráno
20200925T17:30:00+0200
Zlín vs. Hradec Králové
Zlín vs. Hradec Králové
Zlín
Hradec Králové

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..