Karlovy Vary - Plzeň 4:3 PPIndiáni smazali tříbrankovou ztrátu, západočeské derby však ovládla Energie

64. Eminger 4 : 3

Hokejisté Karlových Varů porazili v utkání 31. kola extraligy Plzeň 4:3 v prodloužení. Škoda dokázala v západočeském derby zlikvidovat tříbrankové manko, ale i přesto nakonec podruhé za sebou prohrála. V čase 63:49 rozhodl o šesté výhře Energie z posledních sedmi zápasů obránce Vladimír Eminger. Dva góly hostů dal útočník Tomáš Mertl.

Hráči Karlových Varů se radují z gólu, druhý zprava jeho autor Tomáš Rachůnek.

Aktivněji začala Energie, únik Grígera hned v úvodu sice ještě brankou neskončil, ale ve třetí minutě již vyprodaná aréna propukla v jásot, když si Raška po ideální nahrávce Černocha položil Frodla a otevřel skóre. Záhy mohl srovnat Pulpán, ale jeho nahození od modré čáry skončilo jen na horní tyčce karlovarské branky. V 16. minutě pak pohlednou akce první karlovarské pětky zakončil nekompromisní střelou Rachůnek.

V prostředním dějství po sérii vyloučení z obou stran obral ve 27. minutě ve vlastním oslabení Beránek o puk plzeňskou obranu a po jeho přihrávce zvýšil Koblasa už na 3:0. Právě Koblasa se negativně do průběhu zápasu zapsal ve 31. minutě, když obdržel dvě minuty a navrch i desetiminutový osobní trest za naražení protihráče na mantinel. Záhy se postaral o snížení Plzně Mertl.

Vstřelená branka oživila hru Škody a výsledkem zvýšené aktivity hostů byla ve 36. minutě druhá branka Mertla, který zůstal zcela nehlídán před Novotným.

Ve třetí třetině se Plzeňští hnali za vyrovnáním a byl to Kantner, kdo se po sérii chyb domácích obránců ve vlastním pásmu postaral v 54. minutě o změnu stavu na 3:3. V této fázi zápasu držel šanci na bodový zisk hráčům z lázeňského města především brankář Novotný.

Zleva brankář Plzně Dominik Frodl, Peter Čerešňák z Plzně, Dávid Gríger z Karlových Varů

Naopak Energie měla ještě šanci k dosažení plného bodového zisku v poslední minutě základní hrací doby, ale Flek nastřelil jen tyč a Polák v poslední vteřině nepřekonal z bezprostřední blízkosti Frodla.

Hostující gólman si naopak vybral slabší chvilku ve čtvrté minutě prodloužení, když mu u levé tyčky propadlo za záda nenápadné Emingerovo nahození z velkého úhlu. Po atraktivní bitvě se tak Karlovy Vary poprvé v této sezoně radovaly v západočeském derby z vítězství.

31. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Raška, 16. T. Rachůnek (Flek, Gríger), 27. Koblasa (O. Beránek), 64. Eminger (Kohout, Plutnar) - 31. Mertl (Moravčík, Gulaš), 36. Mertl (Čerešňák, Kantner), 54. Kantner (Čerešňák). Rozhodčí: Hodek, Kika - Ondráček, Špringl. Vyloučení: 4:4, navíc Koblasa (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5781 (vyprodáno).
Karlovy Vary: F. Novotný - Graňák, Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák - Osmík, Raška, Černoch - Kohout, Skuhravý, Koblasa. Trenér: Pešout.
Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Budík, Pulpán, Moravčík, L. Kaňák, Jank, Vráblík - Gulaš, Mertl, Kantner - V. Němec, Kracík, Vracovský - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Rob, Indrák, Pour. Trenér: Čihák.