Tipsport extraliga

Karlovy Vary - Litvínov 3:2 PP Karlovarští otočili zápas s Litvínovem, rozhodl Rachůnek

10. ledna 2020 20:06 - Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 35. kole extraligy Litvínov 3:2 v prodloužení, přestože prohrávali již 0:2. Utkání rozhodl v čase 60:13 svou druhou brankou útočník Tomáš Rachůnek. Zatímco domácí tak ukončili sérii tří porážek v řadě, hosté neuspěli počtvrté za sebou.

Slavomír Kubeš, ČTK

Podkrušnohorské derby zahájili oba soupeři obezřetně, bez větších brankových příležitostí. První nebezpečnou střelu na hostující branku vyslal ve 4. minutě Skuhravý, na druhé straně kontroval Hübl. V polovině úvodní třetiny mohl otevřít účet zápasu Kohout, ale jeho zakončení po samostatném úniku Janus zlikvidoval. Bezbrankový stav se změnil až ve 14. minutě, kdy se krátce po buly a úspěšně sehraném signálu prosadil Říha.

Ve 24. minutě se v karlovarské brance vyznamenal Novotný, když skokem plavmo zlikvidoval tutovku Hedberga. Energie se tlačila do útoku, ale Severočeši poctivě bránili střední pásmo a Janus chytal spolehlivě. Skóre se opět měnilo ve 29. minutě, kdy v předbrankovém prostoru Emingera přetlačil Jarůšek a střelou pod horní tyč zvýšil vedení hostů.

Liberec vyhrál doma pojedenácté v řadě

Hráči z lázeňského města se i nadále tlačili útoku, v koncovce se jim ale nedařilo. Herní převahu Energie nakonec zúročil ve 38. minutě Rachůnek, který střelou z mezikruží vrátil Západočechy do zápasu.

Poté, co ve 45. minutě po efektní individuální akci vyrovnal Gríger, vyvinuli domácí místy až drtivý tlak a dlouhé minuty nepouštěli hosty z jejich obranného pásma. Otočit vývoj zápasu mohl Eminger, ale jeho střela skončila jen na spojnici tyček, což potvrdil i videorozhodčí. Přidat třetí gól v normální hrací době ale Západočeši nedokázali.

Nakonec domácí získali dva body, když po třinácti sekundách prodloužení zápas ukončil Rachůnek.

35. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Rachůnek (Graňák), 45. Gríger, 61. Rachůnek (Šenkeřík) - 14. Říha (F. Lukeš, Hübl), 29. Jarůšek (Mahbod, Jánošík). Rozhodčí: Horák, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 4608..
Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, Rohan, Graňák, Plutnar, Eminger, Mikyska, Šafář - Flek, Gríger, Rachůnek - Beránek, T. Mikúš, V. Polák - Kohout, Raška, Šik - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéri: Pešout.
Litvínov: Janus - Ščotka, Jánošík, Kudla, T. Pavelka, Říha, Baránek - Petružálek, Hübl, F. Lukeš - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - Kašpar, Gerhát, Hedberg - Válek, Zygmunt, Trávníček. Trenér: Kýhos.

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.