Rubriky:

Tipsport extraliga

Rolinek zůstal v šoku, když se ozvaly Pardubice. K návratu do Dynama přemlouvá i Sýkoru

16. ledna 2020 14:26 - Pardubice

Měl za to, že sezonu dohraje ve druholigovém Vrchlabí. Proto hokejového mistra světa z roku 2010 Tomáše Rolinka šokovalo, když se mu nové vedení Pardubic, za kterých na začátku října na vlastní žádost odešel, ozvalo s nabídkou návratu. Devětatřicetiletý útočník nakonec souhlasil, klubu svého srdce chce pomoct k záchraně extraligy. A Rolinek přiznává, že přemlouvá kanonýra Petra Sýkora, s nímž dosud nastupoval za Vrchlabí, jestli by rovněž nechtěl učinit comeback do Dynama.

 

Josef Vostárek, ČTK

Myšlenka Rolinkova návratu do Pardubic ožila v momentě, kdy v Dynamu skončil jako generální manažer i předseda představenstva Martin Sýkora a do představenstva klubu přišli Ondřej Heřman a Ivan Čonka. Přesto vyhlášený bojovník v tu chvíli neušil, že by směrem k němu mohla přilétnout nabídka.

„Byl jsem z toho v šoku. Vůbec jsem s něčím takovým nepočítal. Nečekal jsem to. Ani jsem nedoufal, že by se Pardubice ještě ozvaly. Ale jsem strašně šťastný, že se to stalo. Takže jsem kývnul," řekl dnes Rolinek novinářům.

Tomáš Rolinek poslouchá pokyny udílené pardubickým asistentem trenéra Michalem Mikeskou.

Josef Vostárek, ČTK

Jeho návratu hodně napomohl i přístup vrchlabského klubu. "Měli jsme džentlmenskou dohodu, že vydržím do konce sezony, jiné nabídky jsem vůbec neřešil. Situaci ale pochopili a pustili mě. Za to jim chci moc poděkovat. Odehrál jsem ještě ve středu zápas za Vrchlabí a hned dnes se zapojil do tréninku v Pardubicích," uvedl Rolinek.

Nečekaný návrat! Do Pardubic míří bývalý kapitán

S nadšením přijala další veletoč v jeho kariéře i rodina. "Všichni byli šťastní. Hlavně můj syn, protože tady hraje hokej za Dynamo a když jsem včera přijížděl ze zápasu domů, tak venku před barákem na mě čekali a pouštěli ohňostroj. Jsme všichni šťastní, že jsem zpátky. Ale hlavní je, abych Dynamu hlavně pomohl," prohlásil Rolinek.

"Doufám, že týmu budu nějak platný. Nejsem žádný spasitel, nebo jeden člověk, který přijde a vše otočí. Nejsem Milan Gulaš, jenž umí jakožto nejlepší hokejista extraligy rozhodovat zápasy takřka sám. Jsem jiný typ. Ale moc chci pomoci, budu pro to dělat úplně všechno," řekl Rolinek.

Tomáš Rolinek poprvé vjíždí na led po svém návratu do Pardubic.

Josef Vostárek, ČTK

Přesto k němu budou na východě Čech vzhlížet. Už dvakrát pomohl Dynamu v nedávné minulosti k záchraně ve vypjatých bitvách v baráži. "Dvakrát se to povedlo. A říkal jsem, že baráž už nikdy... To se tedy nakonec splní. Ale nevěděl jsem, že se do takové situace ještě někdy dostanu," řekl Rolinek s připomínkou nově zavedeného přímého sestupu posledního týmu.

Připustil, že na návrat nekývl okamžitě. "Nebudu lhát, rozmýšlel jsem se. Nebyla to sekunda ani hodina. Vždycky si říkám, že sliby se mají plnit. A já Vrchlabí něco slíbil. Ale když jsem viděl, jak k tomu tam přistoupili... Mám čisté svědomí. A teď už nepřemýšlím o ničem jiném, než abychom se zachránili," uvedl Rolinek.

Hokejový útočník Tomáš Rolinek (vlevo) s pardubickým trenérem Milanem Razýmem na čtvrtečním tréninku.

Josef Vostárek, ČTK

Čas na rozmyšlenou potřeboval i proto, že extraligu hrál naposledy v polovině září. "Ten skok je veliký. Čtyři měsíce jsem nehrál profesionální hokej, rozdíl tam bude. Proto ani neříkám, že budu hrát 20 minut a dávat mraky gólů. Chci přispět nějakým dílem, aby tady všechno dobře dopadlo. Jsem Pardubák, vyčítal bych si, že jsem do toho nešel. Záleží mi na Pardubicích. I kvůli lidem, kterých sem pořád chodí na hokej hrozně moc, i když je Dynamo poslední," ocenil Rolinek.

Okamžitě měl připravené i své původní místo v kabině. "Omlouvám se, vím, že tam seděl Tomáš Voráček... Maséři mi místo nachystali, asi to s Tomášem nějak domluvili. Moc mu děkuju, že to takhle dopadlo, jsem za to místo moc rád. Nějak se ještě vyrovnáme," řekl s úsměvem Rolinek.

Tomáš Rolinek během čtvrtečního tréninku.

Josef Vostárek, ČTK

Hokej ve Vrchlabí, které ve druhé lize jasně vládne skupině Sever, si užíval. Za deset zápasů jen jednou nebodoval a připsal si 14 bodů (7+7). "Byl to takový můj hokejový důchod. Já opravdu počítal s tím, že tam tu sezonu dohraju a pomohu Vrchlabí k postupu. Užíval jsem si to, protože ten tam je skvělý s výbornými hráči," podotkl Rolinek.

"Navíc Petr Sýkora, na něhož jsem byl zvyklý a hráli jsme spolu v Pardubicích, byl se mnou v lajně. Bylo to super. Pro mě i proto, že jsem se zase po těch letech naučil hrát s pukem," smál se Rolinek.

Tomáš Rolinek na střídačce během čtvrtečního tréninku Pardubic.

Josef Vostárek, ČTK

Přiznal, že zpátky do Pardubic láká i jednačtyřicetiletého autora 385 extraligových branek. "Myslím, že by byl určitě přínosem a odvedl tady kus práce. Tahám ho sem a přemlouvám ho. Bavíme se spolu po telefonu. Jezdili jsme spolu do Vrchlabí, ale jak je té myšlence nakloněný, to už opravdu není otázka na mě," podotkl Rolinek.

škv, ČTK, Sport.cz

  3:5 Kladno - Litvínov 3:5   dohráno
20200124T18:00:00+0100
Kladno vs. Litvínov
Kladno vs. Litvínov
Kladno
Litvínov
  2:3 Liberec - Karlovy Vary 2:3   dohráno
20200124T18:00:00+0100
Liberec vs. Karlovy Vary
Liberec vs. Karlovy Vary
Liberec
Karlovy Vary
  4:1 Olomouc - Sparta 4:1   dohráno
20200124T18:00:00+0100
Olomouc vs. Sparta
Olomouc vs. Sparta
Olomouc
Sparta
  4:2 Pardubice - Brno 4:2   dohráno
20200124T18:00:00+0100
Pardubice vs. Brno
Pardubice vs. Brno
Pardubice
Brno
O2 Sport 5:2 Plzeň - Třinec 5:2   dohráno
20200124T17:30:00+0100
Plzeň vs. Třinec
Plzeň vs. Třinec
Plzeň
Třinec
  1:4 Vítkovice - Hradec Králové 1:4   dohráno
20200124T17:30:00+0100
Vítkovice vs. Hradec Králové
Vítkovice vs. Hradec Králové
Vítkovice
Hradec Králové
  4:1 Zlín - Ml. Boleslav 4:1   dohráno
20200124T17:30:00+0100
Zlín vs. Ml. Boleslav
Zlín vs. Ml. Boleslav
Zlín
Ml. Boleslav

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..