Kladno - Zlín 2:3 Rytířům Jágrův gól nestačil, prohráli posedmé za sebou

43. Kubiš 1:3
44. Jágr 2:3
Záznam online reportáže »

12. února 2020 19:52 - Kladno

Ani třináctý gól Jaromíra Jágra v sezoně nepomohl hokejistům Kladna ukončit výsledkovou mizérii. Rytíři v rámci 44. extraligového kola prohráli na domácím ledě se Zlínem 2:3 a padli už posedmé za sebou. Osm kol před koncem základní části mají na poslední Pardubice náskok šesti bodů.

Michal Kamaryt, ČTK

Domácí se museli obejít bez své gólmanské jedničky Godly, jenž stále nestačil doléčit kotník, který si poranil před reprezentační přestávkou v zápase s Karlovými Vary. Mezi tři tyče se tak postavil Cikánek, mnohem víc práce měl ale v první třetině jeho protějšek Kašík.

Kladno totiž začalo aktivně a už ve třetí minutě měl při premiérové přesilovce zápasu hned dvě šance otevřít skóre Jágr. Napoprvé ale trefil Kašíkův beton, a když už poté zůstal zlínský brankář bezmocně na ledě, majitel Rytířů minul odkrytou klec. V 7. minutě se po lobu z vlastního pásma dostal do sólového úniku Hajný, bekhendovou kličkou se ale vyhnal mimo střelecký úhel.

Jaromír Jágr ve velké šanci před zlínskou brankou

V polovině úvodního dějství selhal v tutovce i Vampola, v 16. minutě už se ale Středočeši dočkali. Z vrcholku pravého kruhu vyslal dělovku Nash a až ve 44. zápase sezony se kanadský obránce dočkal prvního zásahu. Zlínští hrozili jen ojediněle, v největší příležitosti si na Cikánka nepřišli Sedláček ani dorážející Kubiš.

Spartu skolil Hradec! Jágrova noční můra pokračuje, padly Kometa i Třinec

Od druhé třetiny ale Berani přidali a projevilo se to i na skóre. Debutem v národním týmu povzbuzený Dufek napřáhl ve 29. minutě v přesilovce z pravého křídla a srovnal. A kdyby o tři minuty později nezachránila Cikánka po střele Řezníčka tyčka, mohli hosté jít do vedení.

Stejně do něj hned v další minutě šli, nahození Novotného totiž na hranici brankoviště tečoval Ondráček. Marně se na ledě vztekali Jágr s Vampolou a na střídačce i jejich trenér Čermák, že podle jejich dojmu gólu předcházel nejen ofsajd, ale předtím i údajně neodpískané zakázané uvolnění Zlína.

Zleva Tomáš Kaut z Kladna a Dalibor Řezníček ze Zlína.

Ze třetí třetiny uběhly dvě a půl minuty, když se k dorážce dostal Kubiš a zajistil hostům dvoubrankový náskok. Užívat si ho ale mohli jen 83 vteřin, pak totiž Jágr při přesilovce vypálil přes bránícího protihráče na bližší tyč a snížil na 2:3.

V 58. minutě měl na hokejce vyrovnání Nash, z mezikruží ale branku přestřelil. Na poslední minutu základní hrací doby zkusilo Kladno hru bez Cikánka, ale na vyrovnání už nedosáhlo a prohrálo 2:3.

44. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - PSG Berani Zlín 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. B. Nash (O'Donnell), 44. Jágr (O'Donnell, Austin) - 29. Dufek (Claireaux, Freibergs), 33. J. Ondráček (M. Novotný, Kubiš), 43. Kubiš (J. Ondráček, Buchta). Rozhodčí: Šír, Sýkora - Kajínek, Špringl. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2916.
Kladno: Cikánek - B. Nash, Austin, A. Lakos, Kehar, Barinka, Zelingr - Jágr, Vampola, Zikmund - Redlich, Melka, J. Strnad - Hovorka, Stach, P. Machač - Hajný, T. Kaut, O'Donnell. Trenéři: D. Čermák a Lidický.
Zlín: Kašík - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, M. Novotný, Řezníček, Buchta - Dufek, Fořt, Herman - Šlahař, Honejsek, Okál - Claireaux, Fryšara, Köhler - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš. Trenér: R. Svoboda.
škv, Sport.cz

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.