Slavia - Liberec 1:2Hokejový Liberec jako první tým v sezóně dobyl Sazka Arénu

26. Kadlec 1 : 0
43. Pabiška 1 : 1
62. Klimenta 1 : 2

Liberečtí Bílí Tygři jsou prvním týmem, který v letošní sezóně dokázal vyloupit Sazka Arénu. Ve šlágru 23. kola hokejové extraligy, ve kterém se utkal první tým s druhým, totiž vyhráli na ledě pražské Slavie 2:1 po prodloužení. Vítězný gól si připsal Klimenta. Růžičkovi svěřenci tak přišli o desetizápasovou domácí neporazitelnost. Ve druhém dohrávaném utkání zvítězili po třech porážkách Pardubice, které porazily 4:3 hosty z Vítkovic.

V liberecké brance se překvapivě objevil Michal Fikrt, který zaskočil za zraněnou jedničku Pince. Slavii oproti minulému zápasu chyběl útočník Bednář. Úvod utkání patřil hostujícím Tygrům. V druhé minutě se před slávistickou brankou snažil dvakrát dorážet Dušek, Svobodu ale nepřekvapil. V páté minutě byl podruhé v zápase vyloučen domácí raubíř Duda, tentokráte na dvě plus dvě minuty, jelikož se ve tváři faulovaného Moravce objevila i krev. V čase 5:00 tak měl Duda na svém kontě už šest trestných minut. Největší šanci si v dlouhé početní převaze vypracoval Čermák, domácí branku ale minul.

Ve 13. minutě si zpoza Svobodovy branky vybruslil Dušek, slávistický brankář si ale poradil i s následující dorážkou. O minutu později si první vážnější šanci vypracovala i Slavia, Tomica ale Fikrtovu branku netrefil. V 15. minutě usedl k již vyloučenému Krstevovi Procházka a Slavia tak měla minutu a dvacet čtyři vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. V jasné pozici před odkrytou klecí netrefil puk Hruška, vzápětí Kadlecovu bombu Fikrt reflexivně vyrazil. V závěru první třetiny si vypracovala tlak Čermákova řada, ke gólu to ale nevedlo.

Slavii poslal do vedení přesilovkovým gólem Kadlec

V 27. minutě vyhazoval ze středního pásma puk vysokým obloučkem Jiruš, Svoboda zůstal v domnění, že má puk pod kontrolou, v rozkleku, kotouč mu však propadl a pomalu se šoural do branky. Za brankovou čáru se ale nedostal, těsně před ní se zastavil.

V téže minutě udeřila při přesilovce Slavia. Kadlecovo lehké nahození od modré čáry nedokázal Fikrt zpacifikovat a domácí se ujali vedení. V 34. minutě ujížděl sám na libereckého brankáře kapitán Beránek, v brance ale díky faulu Pabišky skončil místo puku on sám. O dvě minuty později se před Svobodou zjevil osamocený Hunkes, skákavý puk ale nezpracoval. Těsně před koncem prostřední části se před Fikrta dostal po pěkné samostatné akci Hruška, liberecký strážce svatyně však jeho střelu skryl v náručí.

Hosté vstoupili do závěrečné třetiny aktivně, za což jim byl odměnou vyrovnávací gól. Ve 44. minutě našel přesnou přihrávkou od zadního mantinelu osamoceného Pabišku Hunkes a liberecké křídlo střelou z první poprvé v zápase překonalo Svobodu. Liberecké gól povzbudil a začali Pražany ještě více svírat.

Rozhodnout muselo až prodloužení

V 48. minutě se k dorážce dostal <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000018&amp;playerId=4008953',event)">Šachl</span>, před kterým zívala poloodkrytá branka. <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000009&amp;playerId=8003180',event)">Svoboda</span> ale rychlým přesunem jeho pokus na svém betonu zastavil. Výbornou příležitost k otočení skóre měli Severočeši v závěru třetí třetiny, kdy hráli téměř čtyři minuty v početní převaze, patnáct vteřin dokonce dvojnásobné. Vítězný gól ale nevytěžili, a tak zápas dospěl až do prodloužení.

V něm nedokázal Liberec využít pokračující přesilovku, na druhé straně zase promarnil možnost rozhodnout <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000009&amp;playerId=4000021',event)">Beránek</span>. Dva body tak zajistil Liberci <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000018&amp;playerId=4007124',event)">Klimenta</span>, který se dostal za obranu Slavie a v samostatném nájezdu prostřelil Svobodu.

<table border="0" cellpadding="2" cellspacing="2" class="table_1"><tbody><tr class="invert"><td>Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1) </td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Branky a nahrávky:</strong> 27. Kadlec (Beránek) - 44. Pabiška (Hunkes), 63. Klimenta (Kočí). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:6, navíc Blatný a Žabka (oba Liberec) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6093. </td></tr><tr><td><strong>Slavia Praha:</strong> A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, Hlavačka, Kolařík, Sloboda, Žižka, Němeček, Drtina - D. Hruška, Beránek, Tomica - Micka, Rataj, Sup - Borovanský, Červenka, Vondrka - Duda, V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous. </td></tr><tr><td><strong>Liberec:</strong> Fikrt - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Holub - L. Čermák, Kašpařík, Pabiška - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Šachl, S. Procházka - Vantuch, Dušek, Špaček. Trenéři: Gregor, V. Čermák a Kapoun. </td></tr></tbody></table>

<table border="0" cellpadding="2" cellspacing="2" class="table_1"><tbody><tr class="invert"><td colspan="3"><strong>Hokejová O2 extraliga, 23. kolo:</strong></td></tr><tr class="highlight"><td>20.11.</td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/121020-pojkar-rozhodl-v-prodlouzeni-o-vyhre-usti-nad-labem-nad-trincem.html" target="_blank">Ústí n. Labem - Třinec</a></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=3711" onclick="return onlineShow(this.href);">3:2</a> PP</strong></td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky:</strong> 39. Špirko, 55. Šaffer, 65. Pojkar - 3. Skořepa, 26. Sekeráš.</td></tr><tr class="highlight"><td>20.11.</td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/121011-litvinov-se-venku-trapi-dal-v-kladne-prohral-3-5.html">Kladno - Litvínov</a></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=3712" onclick="return onlineShow(this.href);">5:3</a></strong></td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky</strong>: 5. Čurilla, 21. Gardoň, 31. Diviš, 47. Bělohlav, 60. Kalla - 32. Skuhrovec, 47. Benda, 60. Vobořil.</td></tr><tr class="highlight"><td>20.11.</td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/121018-zlin-poosme-za-sebou-prohral-venku-v-plzni-podlehl-2-6.html" target="_blank">Plzeň - Zlín</a></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=3711" onclick="return onlineShow(this.href);">6:2</a></strong></td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky:</strong> 6. a 48. Vlasák, 8. Kracík, 13. Ludvík, 24. Divíšek, 51. Cartelli - 11. Rachůnek, 17. Balaštík.</td></tr><tr class="highlight"><td>20.11.</td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/121014-znojmo-opet-nedalo-ceskym-budejovicim-gol-a-prohralo-0-3.html">Č. Budějovice - Znojmo</a></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=3714" onclick="return onlineShow(this.href);">3:0</a></strong></td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky</strong>: 44. Gřegořek, 54. Kotrla, 56. Vydarený.</td></tr><tr class="highlight"><td>20.11.</td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/121019-sparta-doma-potreti-za-sebou-prohrala-k-vary-uspely-v-najezdech.html" target="_blank">Sparta Praha - Karlovy Vary</a></strong></td><td><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=3715" onclick="return onlineShow(this.href);"><strong>1:2</strong></a> <strong>SN</strong></td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky:</strong> 42. Langhammer - 53. Milan Procházka, rozhodující nájezd Padělek.</td></tr><tr class="highlight"><td>21.11.</td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/121063-ujcikuv-vlastni-gol-nasmeroval-pardubice-k-vyhre-nad-vitkovicemi.html" target="_blank">Pardubice - Vítkovice</a></strong></td><td><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=3716" onclick="return onlineShow(this.href);"><strong>4:3</strong></a> </td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky:</strong> 1. P. Sýkora, 8. Cetkovský, 39. Koukal, 52. Pucher - 29. Jurečka, 33. P. Hubáček, 58. Ujčík.</td></tr><tr class="highlight"><td>21.11.</td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/121061-liberec-jako-prvni-tym-v-sezone-dobyl-sazka-arenu.html" target="_blank">Slavia Praha - Liberec</a></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=3717" onclick="return onlineShow(this.href);">1:2</a></strong> <strong>PP</strong></td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky:</strong> 27. Kadlec - 44. Pabiška, 63. Klimenta.</td></tr></tbody></table>