Vydarený: Tak blízko brankáře většinou nevystřelím

22. března 2008 10:05

V letošním play-off se mu zatím daří. Obránce Českých Budějovic René Vydarený patří k ozdobám kvalitní defenzívy jihočeského celku, ale navíc stihne i bodovat. Už má na kontě gól a přihrávku. V prvním semifinále s Karlovými Vary rozjel pěknou akci, po které sám vstřelil úvodní branku utkání. „To byla spíš náhoda,“ odmítal Vydarený po zápase chválu v rozhovoru pro Sport.cz.

Váš gól v úvodu zápasu vypadal dost efektně, to byla nějaká nacvičená akce?

Spíš to byla náhoda. Zavezl jsem puk do třetiny, přihrál jej zpátky, a pak následovala střela, která se ke mně odrazila, když jsem byl ještě v jízdě. Byl jsem dost překvapený z toho, že to ke mně vůbec prošlo.

Hned jste věděl, co s pukem udělat?

Většinou, když se ocitnu tak blízko brankáře, tak nevystřelím, a snažím se spíš přihrát. Tentokrát jsem naštěstí rychle střílel.

SEMIFINÁLE Č. BUDĚJOVICE - KARLOVY VARY NA SPORT.CZ:
I. zápas: 3:2
ON-LINE:České Budějovice - Karlovy Vary 
REFERÁT:Budějovice vyhrály, Vary skórovaly pozdě 
VÍTĚZOVÉ:Nevyužité přesilovky Budějovice nemrzely
ROZHOVOR:Vydarený: Tak blízko brankáře nevystřelím

V zápase jste hráli dvakrát přesilovku pět na tři, proč se vám nepodařilo skórovat?

Přesilovky nám nějak nejdou celou sezónu, takže už to ani moc neřešíme. Ale ke konci třetiny je vždy špatný led. Jak jde teplo z hlediště a chlad zespodu, tak je kluziště takové namrzlé a puk pak hrozně skáče. Pak se to při dorážkách vůbec nedá trefit.

Byly Vary těžší soupeř než Kladno ve čtvrtfinále?

To se dá těžko srovnávat, oba týmy hrají úplně jiný styl. Kladno hrálo úplně jinak. Ale ve čtvrtfinále to pro nás bylo těžší spíš psychicky, protože na nás ležela tíha toho, že jsme jasný favorit a musíme postoupit.

Nemají Vary například víc hráčů, kteří by pro vás byli nebezpečnější a museli jste si na ně dávat větší pozor?

Vary předváděly během celé sezóny vyrovnanější výkony a je tam řada hokejistů, kteří se umí prosadit. Těžko se hraje proti vysokým hráčům jako Kumstát a Skuhravý. Ale ono je třeba si dávat pozor na každého.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..