Slavia získala v Kladně jen bod a pustila do čela Vítkovice

Hokejisté Vítkovic jsou novým lídrem O2 extraligy. V pondělním 12. kole porazili na domácím ledě pražskou Spartu 4:1 a díky tříbodovému zisku přeskočili mistrovskou Slavii, která prohrála po samostatných nájezdech v Kladně. Před Slavii se dostala díky lepšímu skóre i Plzeň, která porazila 7:3 Třinec. V dalších zápasech Zlín vyhrál 5:2 nad Mladou Boleslaví, Pardubice zvítězily 6:3 na ledě Litvínova a Liberec doma porazil Znojmo 4:1.

Vítkovičtí položili základ úspěchu v první třetině, kdy brankáře Dubu překonali Ujčík se Svačinou. Pražané sice v prostřední části snížili zásluhou Langhammera, po polovině utkání ale vrátil domácím dvoubrankový náskok Jurečka a v 54. minutě zpečetil výhru Vítkovic druhým gólem Ujčík. Ostravský celek tak prodloužil svou vítěznou sérii na sedm utkání.

Slávisté vedli v Kladně ještě minutu před koncem o gól, pak ale namířil od modré Nádašdi a muselo se prodlužovat. Nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž zajistil dva body pro Kladno Kalla. Kladenští se tak po šesti porážkách za sebou dočkali výhry.

Stejně negativní bilance strašila také hokejisty Liberce, i Severočechům se ale podařilo šňůru neúspěchů v duelu s posledním Znojmem zastavit. Tygři na domácím ledě rozhodli souboj před dnešním kolem nejhorších celků soutěže definitivně až ve třetí třetině a postoupili tak na jedenácté místo v tabulce. Vítěznou premiéru v libereckém dresu absolvoval Petr Nedvěd, který se však do statistiky zápasu výrazně nezapsal.

Na druhou příčku před Slavii poskočila díky lepšímu skóre také Plzeň, která zvládla duel s Třincem. Ten sice vyhrál na západě Čech dvě třetiny, přesto si odvezl sedmigólový debakl. Domácí zničili naděje hostů během 8 minut a 8 vteřin v druhé polovině prostřední třetiny, kdy skórovali hned pětkrát. Hattrickem se na vítězství domácích podílel Fabuš.

Hokejisté Litvínova prohráli v souboji o páté místo s Pardubicemi 3:6, přestože ještě po druhé třetině vedli 3:2. Moeller totiž v úvodu závěrečného dějství vyrovnal díky Tomáši Divíškovi, vítěznou trefu si připsal v 47. minutě Jan Kolář a tři body pro Východočechy ještě pojistil dvěma góly Michal Tvrdík.

Jednoznačný průběh mělo utkání ve Zlíně, kam zavítal extraligový nováček z Mladé Boleslavi. Domácí si během třiceti minut vypracovali pětibrankový náskok, když nejprve brankáře Cháberu překonali v první třetině Balán s Mokrejšem a na začátku prostřední části Hamrlík. Poté se do Boleslavské klece postavil náhradní gólman Šindelář, který ale už za 55 sekund inkasoval z hole Rachůnka a před polovinou zápasu přidal další branku Andrašovský. Za hosty poté snižovali Barinka s Boháčem.

Hokejová O2 extraliga - 12. kolo
Vítkovice - Sparta 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)on-line
Branky: 8. a 54. Ujčík, 20. Svačina, 33. Jurečka - 26. Langhammer.
Zlín - Mladá Boleslav 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)on-line
Branky: 3. Balán, 8. Mokrejš, 21. Hamrlík, 22. Rachůnek, 30. Andrašovský - 35. Barinka, 49. Boháč.
Plzeň - Třinec 7:3 (0:1, 6:0, 1:2)on-line
Branky: 25. Straka, 32., 38. a 40. Fabuš, 34. Vlasák, 35. Vampola, 50. Důras - 13. Hampl, 49. Polák, 54. Květoň.
Kladno - Slavia 5:4 SN (0:1, 2:0, 2:3 - 0:0)on-line
Branky: 32. Kalla, 37. Eberle, 55. Tenkrát, 60. Nádašdi - 13. Kadlec, 45. Bednář, 53. Micka, 59. Červenka. Rozhodující nájezd Kalla.
Litvínov - Pardubice 3:6 (2:2, 1:0, 0:4)on-line
Branky: 11. a 18. Jánský, 27. Kubinčák - 7. Somík, 19. Cetkovský, 42. Divíšek, 47. Kolář, 49. a 57. Tvrdík.
Liberec - Znojmo 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)on-line
Branky: 8. Nedorost, 23. Pletka, 44. Bartovič, 48. Zíb - 16. Haman.
5.10. Karlovy Vary - České Budějovice 3:2on-line
Branky: 2. Hluchý, 31. Skuhravý, 49. Zucker - 24. Vydarený, 59. Kůrka.