Rubriky:

Tipsport extraliga

Peterek pěti body zničil Znojmo a shodil závaží ze svých zad

13. října 2008 09:29 - TŘINEC

Gólem a čtyřmi asistencemi na sebe v utkání 14. kola proti Znojmu strhl pozornost třinecký hokejový útočník Jan Peterek. Jeho podpis v neděli neslo všech pět branek, kterými Oceláři v souboji týmů ze spodních pater tabulky porazili soupeře 5:3. "Hodně to potěší. Člověk po takovém zápasu ani necítí únavu, klidně bych mohl hrát další zápas," řekl hrdina zápasu.

 

www.hcwerk.cz

Peterkova řada s Davidem Květoněm a Rostislavem Martynkem zařídila všechny branky Ocelářů. Přitom Třinec podal další ze svých nevyrovnaných výkonů. Ačkoliv v polovině utkání měl na soupeře tři góly k dobru, náskok ztratil. "Dostali jsme rychlé góly na 3:2 a začali mít strach o výsledek jako v minulých zápasech. Ten syndrom a strach, že to neuhájíme, tam pořád je. Tentokrát jsme to snad prolomili," uvedl Peterek.

Nejlepší sestava 14. kola hokejové extraligy podle Sport.cz:

J. Chábera (Ml. Boleslav-2) - L. Vosátko (Třinec-1), K. Kubát (Litvínov-1) - J. Peterek (Třinec-1), P. Patera (Kladno-1), L. Pivko (Pardubice-2).

Podle něj už za stavu 3:3 ani nedoufal ve šťastný konec. "Spíše jsem myslel na to, ať nedostaneme další gól a udržíme aspoň ten jeden bod. Zvedla nás ale přesilovka pět na tři, přesilovky rozhodly celé utkání," dodal Peterek.

Hra proti oslabenému soupeři Třinci dokonale vyšla. Jen jeden z pěti gólů nepadl v početní převaze. "Jsem rád i kvůli tomu, že poslední dobou to naší pětce moc nešlo. Ale teď jsme to vzali na sebe a rozhodli zápas," přiznal Peterek.

Třinec se pomalu posouvá směrem do středu tabulky. Po katastrofálním začátku soutěže dokázal v pěti z posledních šesti zápasů bodovat. "Potřebovali jsme udělat pár dobrých výsledků. I osobně jsem za to hodně rád, protože po těch prohrách na začátku ligy jsem měl pocit, jako bych na ledě tahal na zádech padesát kilo," dodal Peterek.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..