Červenkův hattrick zničil vítkovickou šanci

15. března 2009 10:04 - OSTRAVA

První hattrick play-off si připsal slávistický útočník Roman Červenka. Prostřední z jeho tří branek byla klíčová pro to, aby hosté zničili i druhou vítkovickou šanci na ukončení série. „Po velmi dobrém začátku jsme se ve druhé třetině skoro nedostali ke střele, ale pořád jsme si říkali, že nesmíme přestávat hrát. Přesilovka těsně před pauzou hodně pomohla, z ní padl šťastný, ale moc důležitý gól,“ tvrdil Červenka.

„Gól na 3:2 vrátil Slavii šťávu, dobře pak forčekovala a naopak my jsme ve třetí třetině vyhořeli,“ připustil vítkovický útočník Viktor Ujčík. „Předvedli jsme úplně jiný hokejový projev než v předchozích dvou zápasech na vítkovickém ledě, konečně hrajeme ve správném rytmu a hlavně jako tým,“ těšilo Červenku.

„Už když jsme se ve čtvrtek doma zvedli, tak jsem věřil, že při zopakování tak dobrého výkonu i v Ostravě, můžeme sérii dovést k sedmému zápasu. Přece jenom jsme dokázali Vítkovice trochu nalomit,“ doplnil se 6 góly na kontě už nejlepší střelec bojů o titul.

Více o šestém zápase Vítkovic se Slavií zde.

V domácí kabině zavládly rozpaky. „Nešlo nám to, jak jsme si představovali, hodně to ovlivnily dva góly na začátku. Přesto jsme to dotáhli a chtěli převrátit skóre, jenže jsme nedali šance a nechali se zbytečně vylučovat,“ tvrdil autor druhé vítkovické branky Juraj Štefanka.

Ostravský tým nevydělal ani na kvapné brankářské změně. „Bohužel mi tam dvakrát rychle spadlo. Sám jsem ale střídat nechtěl, trenér mi dal pokyn,“ líčil Jakub Štěpánek. „Kubu netrefovali puky a taky jsem čekal, že Pinc mužstvo trochu zvedne. Jenže opak byl pravdou, nepopral se s tím dobře,“ uvedl ke střídání kouč Alois Hadamczik s tím, že v Praze bude rozhodně chytat Štěpánek. „Slávisté nebyli zrovna jistí s Furchem a teď jim zatím funguje žolík Neruda, tak uvidíme, jestli to vydrží,“ uvažoval Ujčík.

Martin Kézr, Právo

ČT sport 6:2 Třinec - Liberec 6:2 dohráno
20210418T18:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec
ČT sport Třinec - Liberec dnes 17:00
20210419T17:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..