Slavia zaplatí 50 tisíc za video, Kalous vyvázl bez trestu

21. března 2009 17:07 - PRAHA

Pražská Slavia musí po pátečním prvním semifinále play-off hokejové extraligy proti Plzni zaplatit pokutu 50 tisíc korun. Vedení soutěže ji potrestalo za zveřejnění záběrů sporného momentu ze 14. minuty, kdy Pražané oslavovali gól po střele Karola Slobody, jež se od konstrukce branky odrazila zpět do hřiště; sudí však po konzultaci s videorozhodčím branku neuznali.

Na obří kostce nad ledem v O2 Areně se krátce poté objevil záznam celé situace, kde se zdálo, že puk skončil za brankovou čarou. Pochybením Slavie však nebylo samo promítnutí sporného momentu, ale skutečnost, že zveřejnila jiný záběr, než na základě kterého posléze videorozhodčí rozhodl, že nebylo dosaženo branky. Do hlediště vykázaný asistent trenéra domácích Jiří Kalous naproti tomu vyvázl bez dalšího postihu.

Slavia si v pátek nebyla vědoma provinění proti pravidlům. "Rozhodčí rozhodl, řekl, že gól neplatil, tak jsme neviděli jediný důvod, proč to nezopakovat, protože to v tu chvíli již nebyl sporný moment," prohlásil marketingový manažer klubu Jan Kratochvíl na tiskové konferenci po utkání.

Vedení extraligy však bylo jiného názoru. "Slavia promítala po té sporné situaci jiný záběr, než podle kterého rozhodl videorozhodčí. Tím se provinila. V herním řádu je jasně napsáno, že po rozhodnutí sudího mohou samozřejmě sporný moment ukázat, ale na záběrech, které měl k dispozici videorozhodčí, aby bylo vidět, podle kterých záběrů rozhodl tak, jak rozhodl," řekl dnes ČTK ředitel soutěže Stanislav Šulc.

Právě kvůli tomu také podle jeho názoru vzniklo následně tolik vášní na střídačce domácích i v hledišti. "Nemůže dojít k tomu, k čemu došlo tady. Záběry brankového videa jasně ukazují, že gólu dosaženo nebylo, zatímco záběry promítané z jiného úhlu a kamery pak vyvolaly zbytečně vlnu emocí," vysvětlil Šulc.

Případem vhozené lahve s pitím z ruky asistenta Kalouse už se vedení extraligy zabývat nebude. "Byl vykázán do hlediště, obdržel za to trest během utkání, a tím to považujeme za vyřešené. V zápise o utkání není nic o tom, že by se domácí střídačka dopustila nějakých vulgárních urážek nebo něčeho podobného," připomněl Šulc.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..