Slávista Červenka: Z Mensatora jsme žádný respekt neměli

Když Slavii teče do bot, téměř pokaždé se může spolehnout na své osvědčené duo Jaroslav Bednář - Roman Červenka. Nejinak tomu bylo i v pátečním pátém zápase. Druhý jmenovaný dotáhl Pražany dvěma góly k prodloužení série. "Jsme rádi, že jsme to před domácím publikem zvládli a můžeme ještě bojovat o titul," říkal po zápase Červenka.

Ulevilo se vám hodně, že finálová série ještě nekončí?

Tak ulevilo... Jsme rádi, že jsme to před domácím publikem zvládli a můžeme ještě bojovat o titul.

Připouštěli jste si, že se může jednat o poslední zápas sezóny?

Napadlo mě to. Ale s tím do zápasu nemůžete jít. Nikdo nechtěl končit! Chtěli jsme na ledě nechat všechno a vyhrát. Povedlo se.

Vy sám jste odmítl poklidný závěr, když jste při power-play hostů trefil místo prázdné klece jen tyčku.

No jo no, bohužel. Pak už jsem jen doufal, že Vary nevyrovnají.

Co se ve vaší hře oproti prvním dvěma domácím zápasům změnilo?

Řekli jsme si, že bude hrát lépe zezadu, protože těch gólů jsme dostali moc. Daleko lépe jsme bránili a pomohlo nám, že jsme dali první gól.

Na konci druhé třetiny musel po inkasované brance střídat zraněný brankář Neruda. Byli jste si vědomi, že nerozchytanému Furchovi musíte co nejvíc pomoct?

Určitě. Pro Domina to nebylo jednoduchý, určitě byl studený. Minimálně v konci druhé třetiny jsme je nechtěli pustit do žádného náporu. A zároveň jsme chtěli v pokračovat v naší hře, tedy hrát dobře odzadu a bránit střední pásmo. Myslím, že v pátek to bylo co se týče obrany nejlepší.

Z hlediště se zdálo, že oproti předchozím utkáním se na ledě přiostřilo. Souhlasíte?

Ano. Chtěli jsme, když nebudeme mít puk, souboje vyhledávat. Dařilo se to.

Jak složité bylo tuto taktiku dodržet? Vždyť třeba Kumstát se Skuhravým jsou chlapi jako hory...

Jsou větší, ale to se nedá nic dělat. Jsou to chlapi jako my všichni. Jenom o výšce to není.

Je povzbuzením, že Mensator není neprůstřelný?

Mensi je výborný gólman, má dobrou formu. My jsme z něj ale žádný respekt neměli. Gólů mu nedáváme málo, problém byl spíše v naší obranné hře.

Může se teďpo vydřené výhře přesunout psychická výhoda na vaši stranu?

Výhoda to rozhodně nebude. Oni vedou 3:2, navíc hrají doma. Pořád jsou o krok blíž než my. My ale uděláme všechno pro to, abychom sérii vrátili zpátky. Nemáme co ztratit.