Dodatečnému trestu za podkopnutí unikl, za vulgární urážky sudího ale útočník Budějovic zaplatí

18. září 2020 12:48 - Praha

Hned dvěma momenty, ve kterých hrál ve čtvrtečním úvodním utkání nové sezony hokejové extraligy proti Hradce Králové hlavní úlohu útočník Českých Budějovic Vít Christov, se zabýval předseda disciplinární komise Viktor Ujčík. Zatímco v prvním případě čtyřiadvacetiletý křídelník dodatečnému trestu ušel, v tom druhém nikoli.

 

Václav Pancer, ČTK

Christov ve 35. minutě duelu podkopl obránce Mountfieldu Radima Šaldu, za což mu hlavní sudí Antonín Jeřábek bez váhání udělil vyšší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání.

„Rozhodčími mu byl správně uložen příslušný trest. Zákrok však nebyl takového charakteru ani stupně nebezpečnosti, aby mohl ohrozit zdraví protihráče," vysvětlil Ujčík, proč se po prostudování záznamu rozhodl další řízení s Christovem zastavit.

Záznam zákroku Christova na Šaldu najdete zde.

Celá situace však měla ještě dohru, neboť Christov proti uloženému trestu vehementně protestoval. Mimo jiné se dopustil vulgárních urážek rozhodčího a neustal v nich ani po výzvě trenéra Jihočechů Václava Prospala. Ujčík vyhodnotil toto jednání jako nesportovní chování a udělil pětitisícovou finanční pokutu.

Horor na jihu a vztek pod rouškou. Prvních pět minut bylo naprosto tristních, říkal zdrcený Prospal

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..