Z nouze se najednou stala ctnost. Do Dobříše míří i Sparta či Plzeň, ve hře je i Jágrovo Kladno

20. října 2020 15:47 - Praha

Nejen hokejisté Mladé Boleslavi, kteří si už tamní led pod širým nebem vyzkoušeli, budou v tomto týdnu využívat venkovní kluziště ve středočeské Dobříši. V době, kdy kvůli krizovému opatření vlády nesmějí sportovní kluby trénovat ve vnitřních prostorech, oslovili město Dobříš s žádostí o využití jeho nekrytého zimního stadionu i další extraligisté Sparta a Plzeň, z první ligy pak Slavia a ve hře je účast Jágrova Kladna.

 

Facebook @bkboleslav

„V nouzovém stavu a za současných zpřísněných hygienických opatření se nyní ukázala „nevýhoda" nekrytého zimního stadionu jako dobříšské plus. Do Dobříše už v tomto týdnu zavítá hned několik profesionálních týmů," uvádí město ležící v Středočeském kraji v okrese Příbram na svém Facebooku.

Podle prvotních informací měl v Dobříši trénovat i Hradec Králové, kvůli velké vzdálenosti (obě města jsou vzdálena zhruba 160 km cesty autem) si to ale nakonec Východočeši rozmysleli.

Denně 100 kilometrů tam a zase zpět. Bolka vyřešila problém s ledem a lehce si rýpla do Olomouce

Místo nich by se tak na dobříšském ledě mohlo objevit Kladno. „Jedná se o tom, ještě to ale není dořešené. Tamní ledová plocha je dost obsazená a vymýšlí se způsob, jak to udělat," řekl Sport.cz v úterý odpoledne tiskový mluvčí Rytířů Lukáš Jůdl.

Už ve středu ráno si dobříšské kluziště vyzkouší po Mladé Boleslavi další extraligový zástupce - pražská Sparta. Následovat ji mají Plzeň a prvoligová Slavia.

Hlavním iniciátorem, který zprostředkoval komunikaci mezi vedením hokejových týmů a městem, byl zkušený trenér Slavomír Lener, který v Dobříši žije.

Na vnitřní šatny musejí hokejisté zapomenout.

Facebook @bkboleslav

„V této zvláštní a neveselé době je to pro naše malé město skvělá věc a moc si vážíme příležitosti nabídnout špičkovým hokejistům naše sportoviště. Doufám, že hokejisté se u nás budou cítit dobře a tréninky si užijí. My se jim určitě budeme snažit zajistit maximálně kvalitní zázemí," slibuje místostarosta Dobříše Tomáš Vokurka.

škv, Sport.cz

  4:3 sn Plzeň - Liberec 4:3 sn   dohráno
20210224T16:30:00+0100
Plzeň vs. Liberec
Plzeň vs. Liberec
Plzeň
Liberec
O2 Sport Sparta - Litvínov dnes 18:00
20210225T18:00:00+0100
Sparta vs. Litvínov
Sparta vs. Litvínov
Sparta
Litvínov

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: