Rubriky:

Tipsport extraliga

Babišovi píší i kapitáni extraligových klubů. Je ohrožena existence českého hokeje, varují

29. října 2020 10:10 - Praha

S žádostí o umožnění restartu první a druhé fotbalové ligy se na premiéra Andreje Babiše o víkendu obrátili kapitáni všech tří českých zástupců v Evropské lize (tedy Slavie, Sparty a Liberce), nyní něco podobného prostřednictvím prezidenta České asociace hokejistů (CAIHP) Libora Zbořila učinili i kapitáni všech čtrnácti extraligových hokejových klubů. I oni prosí o udělení výjimky z krizových opatření vlády, která by znamenala pokračování profesionálních hokejových soutěží.

 

https://hcbilitygri.cz, Jiří Princ

Hokejisté úvodem dopisu upozorňují, že si uvědomují vážnost aktuální epidemiologické situace a důležitost vládních opatření přijatých za účelem ochrany veřejného zdraví všech obyvatel.

„Důkazem našeho plného respektu k uvedeným opatřením je skutečnost, že všichni profesionální hokejisté se za nenahraditelné podpory svých klubů a členů jejich realizačních týmů přizpůsobili všem stanoveným pravidlům a omezením, týkajícím se nemožnosti tréninku na hokejových stadionech a přerušení soutěží, ačkoli je pro hokejisty jakákoliv alternativa k jejich přípravě na ledě z povahy činnosti zcela nedostatečná, neboť přípravu hokejistů na ledě nelze jiným způsobem uspokojivě nahradit," píší kapitáni klubů nejvyšší soutěže.

Dejte lidem naději i zážitek! Tři kapitáni pohárových zástupců píší Babišovi

Upozorňují však, že bez tréninků na zimních stadionech ztrácí možnost připravovat se na soupeření s nejlepší domácí i zahraniční konkurencí. „S blížícími se termíny reprezentačních akcí nejen A-mužstva, ale také juniorského mistrovství světa v prosinci 2020 a lednu 2021 je situace o to vážnější, neboť ve srovnání se zahraničím, kde k obdobným opatřením až na výjimky nepřistoupili, je konkurenceschopnost našich reprezentací výrazným způsobem ohrožena," argumentují Babišovi.

Ohrožena je podle nich i existence českého hokeje jako takového. „V důsledku uvedených opatření totiž dochází k významným finančním ztrátám hokejových klubů ze vstupného, reklamy i sponzoringu, které tvrdě dopadají nejen do právní a ekonomické sféry klubů, ale z důvodu objektivní nemožnosti plnění hráčských smluv také do právní a ekonomické sféry všech profesionálních hokejistů," stojí v dopise premiérovi.

Hokejisté ubezpečují, že jsou připraveni přijmout záruky, které umožní opětovnou realizaci přípravy všech profesionálních hokejistů ve vnitřních prostorách hokejových stadionů a pokračování v hokejových soutěží za současného zajištění nejvyšší úrovně ochrany zdraví všech zainteresovaných osob.

Přiblížil se restart hokeje a fotbalu? Hnilička jde ve čtvrtek jednat na ministerstvo zdravotnictví

„My, profesionální hokejisté, jsme proto připraveni trénovat na hokejových stadionech v nejpřísnějších hygienických podmínkách pod neustálým lékařským dohledem za současného pravidelného testování. Hokejové stadiony přitom umožňují přípravu všech profesionálních hokejistů a realizaci soutěží v pomyslné bublině oddělené od okolního světa bez přístupu veřejnosti," soudí kapitáni.

Z říjnového šetření mezi extraligovými kluby vyplynulo, že pozitivně testováno bylo od srpna 73,3 procent hráčů a členů realizačních týmů nejvyšší soutěže. „V této souvislosti je nutné poznamenat, že nové případy nákazy se mezi hráči či členy realizačních týmů jednotlivých klubů již v současné době neobjevují, a to navzdory tomu, že profesionální hokejisté pokračují v rámci stanovených pravidel v trénincích svých týmů společně," upozorňují Babiše samotní hráči.

Král s Řezníčkem píšou Babišovi a Prymulovi. Extraligové kluby si spočítaly promořenost

Umožnění přípravy na stadionech a restart soutěží za předem striktně nastavených hygienických podmínek a opatření podle nich může posloužit jako naděje pro celou společnost, že při striktním dodržování všech nařízení a hygienických opatření je zachování běžného fungování naší společnosti možné.

„Jsme připraveni svou disciplinovaností, sebekázní, citem pro fair play a úctou nejen k pravidlům, ale především k sobě samým, soupeřům, členům realizačních týmů, funkcionářům klubů, sponzorům, fanouškům a všem obyvatelům České republiky tuto naději společnosti poskytnout," shodlo se čtrnáct mužů nosících na svých dresech kapitánské céčko.

„S ohledem na výše uvedené si Vás proto dovolujeme uctivě požádat o udělení výjimky z krizových opatření vlády, jež umožní opětovnou realizaci přípravy všech profesionálních hokejistů ve vnitřních prostorách hokejových stadionů a pokračování v hokejových soutěží. Možnosti nalezení optimálního modelu vyhovující naší žádosti a reflektující současnou epidemiologickou situaci v České republice Vám rádi budeme prezentovat osobně," uzavírají extraligoví kapitáni.

škv, Sport.cz

  0:3 Olomouc - Ml. Boleslav 0:3   dohráno
20201127T18:00:00+0100
Olomouc vs. Ml. Boleslav
Olomouc vs. Ml. Boleslav
Olomouc
Ml. Boleslav
  2:1 Pardubice - Litvínov 2:1   dohráno
20201127T18:00:00+0100
Pardubice vs. Litvínov
Pardubice vs. Litvínov
Pardubice
Litvínov
  1:2 Plzeň - Brno 1:2   dohráno
20201127T17:30:00+0100
Plzeň vs. Brno
Plzeň vs. Brno
Plzeň
Brno
  2:1 pp Karlovy Vary - Vítkovice 2:1 pp   dohráno
20201127T17:30:00+0100
Karlovy Vary vs. Vítkovice
Karlovy Vary vs. Vítkovice
Karlovy Vary
Vítkovice
  2:3 Zlín - Č. Budějovice 2:3   dohráno
20201127T17:30:00+0100
Zlín vs. Č. Budějovice
Zlín vs. Č. Budějovice
Zlín
Č. Budějovice
O2 Sport 6:4 Třinec - Liberec 6:4   dohráno
20201127T17:00:00+0100
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec
  1:2 Hradec Králové - Sparta 1:2   dohráno
20201127T17:00:00+0100
Hradec Králové vs. Sparta
Hradec Králové vs. Sparta
Hradec Králové
Sparta
O2 Sport Plzeň - Vítkovice   zítra 15:15
20201128T15:15:00+0100
Plzeň vs. Vítkovice
Plzeň vs. Vítkovice
Plzeň
Vítkovice

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..