Rubriky:

Tipsport extraliga

Reichel v Litvínově rezignoval, klub hledá nového trenéra

22. ledna 2011 10:09 - LITVÍNOV

Robert Reichel po vzájemné dohodě rezignoval na post hlavního trenéra hokejistů Litvínova. Mužstvo dočasně povede dosavadní asistent Jiří Kučera, jméno nového kouče bude podle oficiálních stránek klubu oznámeno nejdříve v neděli dopoledne.

 

Stanislav Zbyněk, ČTK

Devětatřicetiletý Reichel převzal Litvínov loni v dubnu jen krátce poté, co se rozhodl ukončit svou bohatou aktivní kariéru.

"Dostat se do předkola bude nesmírně těžké, ale svému týmu věřím. Pokud v poslední čtvrtině základní části nasbíráme osmnáct nebo ještě lépe dvacet bodů, předkolo by nám utéci nemělo. Máme k dobru odložený zápas na Spartě, a když ho vyhrajeme, může to být klíč k desítce,“ zamýšlel se Reichel ještě před sérií čtyř proher za sebou. Nyní si Severočeši budou muset poradit bez něj.

Nového kouče nečeká v Litvínově jednoduchý úkol. Chemici se dlouho drželi na příčkách zaručují předkolo play-off, po čtyřech porážkách v řadě ovšem spadli na jedenácté místo a na desátou pozici aktuálně ztrácejí čtyři body. Oproti svým konkurentům ovšem mají zápas k dobru úterní dohrávku se Spartou.

Litvínov přitom bil na poplach už před pátečním zápasem v Pardubicích (Severočeši prohráli 2:4 - pozn. aut.). Vedení klubu na svých stránkách v prohlášení uvedlo, že se znepokojujícími výsledky zabývá a s hráči i realizačním týmem probíhají pohovory. Ty měly vést k pojmenování příčin neúspěchů a nalezení odpovídajících řešení. I proto se šéfové klubu rozhodli, že na nedělní klíčový duel s Plzní, která rovněž bojuje o předkolo, mají fanoušci padesátiprocentní slevu na zakoupení vstupenky.

Litvínov je tak v extralize pátým celkem, který v letošním ročníku sáhl k výměně na trenérském postu. Nejprve na konci října skončil ve Spartě Miloš Holaň, který obratem převzal uvolněné místo v Mladé Boleslavi, kde skončil Jan Tlačil. Do Sparty naopak přišel Miloslav Hořava. Na začátku listopadu nahradil Petr Tatíček v Kladně Otakara Vejvodu staršího. V lednu letošního roku pak v Brně rezignoval Vladimír Jeřábek, na jehož místo se posunul dosavadní asistent Ladislav Lubina.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..