Rubriky:

Tipsport extraliga

Brněnský útočník Radek Procházka rozhodl duel se Spartou

28. ledna 2011 22:38 - BRNO

Už podruhé v průběhu posledních dvou týdnů se podařilo brněnskému útočníkovi Radku Procházkovi zapsat do listiny střelců v zápase, v němž Kometa dala jedinou branku. Poprvé jeho gólový příspěvek v duelu s hokejisty Mladé Boleslavi Brnu k bodovému zisku po prohře 1:2 nepomohl, dnes byl ale Procházka mnohem spokojenější. Jeho trefa zajistila Kometě po sérii šesti proher v domácím prostředí v Rondu konečně těsné vítězství.

 

Igor Zehl, ČTK

Nic na tom nezměnila skutečnost, že byl tento tříbodový úspěch nad Spartou pracně vydřený. Nadšení brněnští fanoušci po delší době nemuseli halu zklamaně opouštět hned po zápase, naopak si plnými doušky po více než sedmi týdnech opět vychutnali děkovačku. Naposledy v Rondu porazilo Brno 7. prosince Litvínov.

"Potřebovali jsme dát branku, aby z nás křeč spadla. Nedařily se nám přitom ani dnes přesilovky. Naše hra byla těžkopádná, nebyli jsme moc v tempu. Ale i takové zápasy se hrají. Potřebovali jsme body a ty máme," zářil po utkání spokojeností střelec jediné branky Procházka.

Slaví iontovým nápojem

Na oslavu vítězství si podle svých slov nachystal pouze zelený iontový nápoj. Hned po zápase už totiž myslel na nedělní duel v Liberci, kde by chtěla Kometa navázat dalším bodovým ziskem.

Vítěznou trefu zaznamenal Procházka elegantně, ve stylu legendárního Vlastimila Bubníka, jehož gólové zasunovačky po objetí branky vždy patřily k lahůdkám pro diváky. "Nejdříve jsem chtěl vystřelit. Ale viděl jsem, že si obránce soupeře odstoupil a já měl puk na dlouhou hokejku. Chtěl jsem proto ještě poslat někomu přihrávku před první tyčkou. Ale nebylo tam moc prostoru. Nakonec jsem zkusil branku objet a vyšlo to," popsal Procházka akci, která rozhodla o ukončení nevydařené série. "Nebylo to nic speciálního. V té rychlosti to nějak vyšlo," dodal.

Zápas příliš hokejové krásy nepobral, i sám Procházka uznal, že utkání bylo hodně nervózní. "Potřebovali jsme už vyhrát. Tři body jsou nesmírně důležité. Naši fanoušci si už zasloužili, abychom vyhráli a potěšili je," liboval si brněnský útočník. Celý tým byl podle jeho slov rozhodnutý špatnou bilanci dnes ukončit. "Bylo jedno, s kým hrajeme. Zda se Zlínem nebo Karlovými Vary," prohlásil Procházka.Připravujeme další podrobnosti

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..