Rubriky:

Tipsport extraliga

Dusno v Pardubicích! Majiteli dochází trpělivost, trenér kvůli odmítnutí testů na covid-19 končí

9. listopadu 2020 13:28 - Praha

Po téměř šestitýdenní pauze měli být natěšení a měli se pokusit napravit nepovedený vstup do soutěže, kdy před pozastavením extraligy získali ze čtyř zápasů pouhé dva body. Jenže k připsání si dalších měli hokejisté Pardubic v sobotu na Spartě hodně daleko. Místo toho si naopak po debaklu 1:7 uřízli ostudu, po níž dal najevo velkou nespokojenost majitel klubu Petr Dědek. A není to jediná nepříjemnost, ke které během víkendu v Dynamu došlo...

 

Michal Kamaryt, ČTK

Třetinu se dokázali držet, po dvaceti minutách hry bylo skóre stále bezbrankové. Jenže pak Východočeši totálně vybouchli. A výsledkem bylo sedm gólů v síti nebohého gólmana Kloučka.

„Dochází mi trpělivost. Odevzdali jsme to bez boje a to se neslučuje s vizí nového Dynama Pardubice. Tým musíme doplnit a postupně celý přebudovat. Je to nevyhnutelné a čeká nás hodně práce," napsal jasně na svém Twitteru majitel pardubického klubu Petr Dědek.

Je jasné, že mužstvo potřebuje posílit. Kvůli dlouhému zastavení sportu v Česku Dynamo před dvěma týdny opustil útočník Martin Kaut, jehož zaměstnavatel Colorado rozhodl o přesunu hráče do MODO ve druhé švédské lize. Minulý týden pak Východočeši přišli o dalšího forvarda Tomáše Rolinka, jenž se rozhodl ukončit kariéru.

Sbohem! Kapitán, který dovedl Česko k jeho poslednímu titulu mistrů světa, končí s hokejem

Náhradu do ofenzivy Pardubice usilovně hledají, jednou z možností by mohl být i Vladimír Sobotka, jenž v NHL nemá smlouvu a minulý týden skončil ve švýcarském Rapperswilu, kde mu vypršel měsíční kontrakt a klub s ním nový neuzavřel.

Aby toho nebylo málo, muselo vedení Dynama o víkendu řešit další patálii. Po vzájemné dohodě v klubu skončil šestapadesátiletý trenér gólmanů A-týmu Roman Višňák. Ten se přitom do klubu vrátil letos v létě po tříletém angažmá v Itálii.

„Roman se rozhodl nepřijmout nová nařízení, která ukládají pravidelné testy na přítomnost koronaviru u členů realizačního týmu. Jeho rozhodnutí akceptujeme, avšak zabránilo by mu ve vykonávání jeho pozice trenéra gólmanů," uvedl na stránkách Dynama člen představenstva klubu Dušan Salfický.

Po restartu profesionálních soutěží musejí hokejisté, rozhodčí a členové realizačních týmů podstoupit maximálně dvakrát týdně testy na covid-19 a před zápasy se prokázat negativním PCR testem, který není starší 48 hodin. To ale Višňák odmítl.

Trenér gólmanů Roman Višňák (vpravo) v Pardubicích končí.

HC Dynamo

„Proto jsme se domluvili na ukončení spolupráce. Romanovi děkujeme za odvedenou práci a přejeme hodně štěstí v jeho další profesní dráze," dodal Salfický.

škv, Sport.cz

  3:2 Liberec - Vítkovice 3:2 dohráno
20210124T16:00:00+0100
Liberec vs. Vítkovice
Liberec vs. Vítkovice
Liberec
Vítkovice
  4:0 Hradec Králové - Karlovy Vary 4:0 dohráno
20210124T16:00:00+0100
Hradec Králové vs. Karlovy Vary
Hradec Králové vs. Karlovy Vary
Hradec Králové
Karlovy Vary
  3:4 Olomouc - Plzeň 3:4 dohráno
20210124T16:00:00+0100
Olomouc vs. Plzeň
Olomouc vs. Plzeň
Olomouc
Plzeň
  3:2 pp Sparta - Ml. Boleslav 3:2 pp   dohráno
20210124T16:00:00+0100
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta
Ml. Boleslav
  3:2 Litvínov - Zlín 3:2 dohráno
20210124T15:30:00+0100
Litvínov vs. Zlín
Litvínov vs. Zlín
Litvínov
Zlín

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..