Zemětřesení v Pardubicích! Trenéři odvoláni, jasno o nástupcích. A vrací se Rolinek!

21. listopadu 2020 18:01 - Praha

S letním příchodem nového majitele Petra Dědka měly velké a ambiciózní plány, jenže vstup do nové sezony přinesl hokejovým Pardubicím obrovské rozčarování. Dynamu patří po deseti odehraných zápasech a jediné výhře v základní hrací době poslední místo v tabulce a o víkendu přišel třesk. Vedení východočeského klubu odvolalo hlavního trenéra Milana Razýma i jeho asistenty Michala Mikesku a Petra Čáslavu. Novým hlavním koučem byl jmenován Richard Král, který bude mít k ruce legendy pardubického hokeje.

 

https://www.hcdynamo.cz/

Královým asistentem totiž bude bývalý obránce David Havíř, jenž dosud vedl pardubický dorost. Někdejší kanonýr Dynama Petr Sýkora se zase stal trenérem individuálních dovedností a skautem. Trojici pak v roli týmového manažera doplní ikona Pardubic mistr světa z roku 2010 Tomáš Rolinek, který se teprve nedávno rozhodl v klubu ukončit aktivní hráčskou kariéru.

„Mám velkou radost, že se podařilo složit trenérský tým utvořený z pardubických legend a srdcařů, kteří udělají všechno pro úspěch. Držím palce a přeji hodně štěstí," prohlásil pro klubové stránky majoritní vlastník pardubického Dynama Petr Dědek.

„Milan Razým, Michal Mikeska a Petr Čáslava odvedli velký kus práce při loňské záchraně extraligy, za což jim patří velký dík. Bohužel se nepovedl start do nové sezony i třeba kvůli absencím několika zkušených hráčů. Nicméně nejsme spokojení s herním projevem týmu, a proto dochází k tomuto kroku," vysvětluje výměnu koučů sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický.

Král v minulosti v Pardubicích už jako hlavní trenér působil. Bylo to v sezoně v sezoně 2015/16, kdy ve funkci nahradil Miloše Říhu mladšího. Po třech měsících byl ale odvolán, když jek vystřídal Peter Draisaitl.

V předminulé sezoně byl Král asistentem trenéra u pardubického áčka, minulý ročník a ten současný pak působil jako hlavní kouč pardubické juniorky a zároveň šéftrenér Akademie Českého hokeje v Pardubicích.

Pardubičtí hokejisté i trenéři prošli testy na doping a drogy

Nyní se, po téměř pěti letech, vrací jako hlavní trenér A-mužstva. „Je to očekávání a bude to těžké. Zápasů je opravdu hodně, třikrát týdně hrajeme, bude to zápřah. Ale zároveň je to výzva a já se na ni těším. Mám k sobě super kluky a věřím, že tým bude fungovat a že to půjde," míní Král.

„Teď je nejvíce potřeba zapracovat na hlavách hráčů. Zvedli se vydařeným koncem loňské sezony, nyní jsou ale zase dole. Známe to všichni dobře i z našich hráčských kariér," plánuje Král.

Devětapadesátiletý Razým vedl Pardubice od prosince loňského roku, kdy nahradil Radka Bělohlava. Dynamo nakonec po nervy drásající sezoně dovedl k záchraně, v té aktuální se ale stal prvním odvolaným extraligovým koučem.

O devět let mladší Král zažije obnovenou premiéru coby šéf pardubické střídačky v neděli shodou okolností proti Třinci, v němž jako hráč působil mezi lety 1995 a 2005.

škv, Sport.cz

O2 Sport 4:1 Brno - Liberec 4:1 dohráno
20210226T18:00:00+0100
Brno vs. Liberec
Brno vs. Liberec
Brno
Liberec
  5:4 pp Karlovy Vary - Zlín 5:4 pp   dohráno
20210226T17:30:00+0100
Karlovy Vary vs. Zlín
Karlovy Vary vs. Zlín
Karlovy Vary
Zlín
  5:2 Ml. Boleslav - Pardubice 5:2 dohráno
20210226T17:30:00+0100
Ml. Boleslav vs. Pardubice
Ml. Boleslav vs. Pardubice
Ml. Boleslav
Pardubice
  3:2 Hradec Králové - Třinec 3:2 dohráno
20210226T17:00:00+0100
Hradec Králové vs. Třinec
Hradec Králové vs. Třinec
Hradec Králové
Třinec
  1:2 Č. Budějovice - Olomouc 1:2 dohráno
20210226T17:00:00+0100
Č. Budějovice vs. Olomouc
Č. Budějovice vs. Olomouc
Č. Budějovice
Olomouc

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: