Letní srpen oživí hokejové derby. Slavia vyzve v ráji rivala ze Sparty

19. srpna 2011 14:33 - PRAHA

Kdo zažije ráj v Edenu? Jen jeden. Od 17:30 vypukne v pátek hokejové derby, Slavia hostí Spartu. Už v srpnu fanoušci zažijí souboj, který nikdy nenudí. Oba týmy se střetnou v rámci European Trophy. Slávisté ze tří zápasů evropského poháru dvakrát prohráli, sparťané při stejném počtu pokaždé padli.

 

Zdeněk Němec, ČTK

Srpnové derby bude navíc opepřeno přeběhlíkem Tomášem Kůrkou, který před minulou sezónu opustil Slavii a zavítal do Sparty. Nyní je ale po roce zpět a sám přiznal, že odchod nebyl správnou volbou.

„Už vím, že to byla chyba. Neměl jsem to dělat. V této organizaci mi zkrátka bylo dobře a mám pocit, že jsem si toho nevážil. Tahle sezóna mi proto dala lehce za vyučenou. Hokejový Bůh mě potrestal za něco, co jsem celou dobu dělal,“ kál se útočník po podepsání zpátečního lístku.

Sparta odehrála v letní přípravě celkem šest zápasů, jen jednou vyhrála, když 1:0 porazila Mladou Boleslav gólem z poslední minuty. Celkové její skóre není radostné, osm gólů vstřelila, šestnáctkrát inkasovala.

Jaroslav Hlinka ze Sparty (vlevo) ujíždí Juraji Štefankovi ze Slavie. Vpravo přihlíží brankář Robert Slipčenko.Jaroslav Hlinka ze Sparty (vlevo) ujíždí Juraji Štefankovi ze Slavie. Vpravo přihlíží brankář Robert Slipčenko.foto: ČTK/Michal Kamaryt

„Bojovnost a nasazení jsou pro mne zatím dobrou devizou, na které bychom chtěli stavět. Zlepšit musíme střelbu a její úspěšné zakončení,“ řekl pro sparťanské klubové stránky asistent trenéra Richard Žemlička.

Slavia má za sebou čtyři utkání, v nich si drží poloviční úspěšnost. Co se týče skóre, dosahuje také negativní bilance - 9:11.

V uplynulé extraligové sezóně Slavia se Spartou změřila síly čtyřikrát. Oba týmy dosáhly na tříbodové výhry v domácím prostředí.

lik, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..