Rubriky:

Tipsport extraliga

Litvínovský kouč Kýhos si přípravu zatím pochvaluje

19. srpna 2011 13:04

Bez velkého halasu a rozruchu se hokejisté Litvínova připravují na novou extraligovou sezónu. Stihli už turné ve Švýcarsku a jinak měří síly s tuzemskými soupeři. „Kluci pracují dobře, snad jim odhodlání vydrží,“ říká trenér Vladimír Kýhos v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Libor Zavoral, ČTK

Jak hodnotíte přípravný zápas s Mladou Boleslaví?
Na hráčích byla znát únava z náročného programu z poslední doby. Po turnaji ve Švýcarsku jsme hned hráli v Chomutově a vzápětí s Boleslaví. Na odpočinek jsme moc času neměli, protože jsme normálně dál trénovali. A že padlo málo gólů? Asi dobře chytali brankáři na obou stranách, čímž bych chtěl ocenit našeho gólmana Volkeho. Zvládli jsme i samostatné nájezdy, při nichž rozhodl junior Smolka. Chceme, aby se zapracoval a poznal dospělý hokej. Máme i další hráče v širším kádru, třeba Kafan, Rindoš a Zavřel hráli ve čtvrtek za prvoligové Litoměřice.

Co říkáte na přístup hráčů k přípravě?
Všechno probíhá v pořádku. Do ligy zbývá ještě dlouhá doba a věřím, že se stejným zaujetím z přípravy půjdeme i do bojů o body.

Jak to vypadá s Michalem Trávníčkem?
Bohužel má pořád zdravotní problémy a běhá po nemocnicích. Volal mi, že dostal dvojitá antibiotika, takže to není nic veselého.

A největší současná litvínovská hráčská ikona Martin Ručinský?
S námi trénuje, k tomu chodí na rezonance. Chtěl by hrát nějaký zápas, ale snad ho čeká ještě vyšetření v Americe. Uvidíme, kdy se zapojí naplno.

V kádru máte nové slovenské posily Martina Hujsu a Jána Brejčáka. Jak se vám jeví?
Zatím výborně. Líbí se mi, že si Hujsa sednul v útoku s Martinem Frolíkem. Loni nastupovali proti sobě ve slovenské extralize za Bratislavu a Košice a nyní z nich jsou kvalitní spoluhráči. Obránci Brejčákovi je teprve dvacet. Musí si zvyknout na český hokej, který je trochu odlišný od toho, co poznal jako mladík na Slovensku.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..