Mistr z Třince v přípravě opět neuspěl, podlehl Trenčínu

Hokejisté Třince v úterý navázali na dosavadní rozpačité výsledky v přípravných zápasech. Obhájce mistrovského titulu podlehl v domácím prostředí Trenčínu 3:4 a z 12 utkání v přípravě prohrál již poosmé. Stejným výsledkem ztratili Oceláři před necelým měsícem také první vzájemné měření sil na trenčínském ledě. O dvě ze tří třineckých branek se postaral útočník Martin Adamský.

Ilustrační foto

Výsledkový nezdar v European Trophy si vynahradili hokejisté Komety Brno, kteří v posledních dvou zápasech vstřelili jediný gól, v přípravě proti Skalici. O jasném vítězství Brňanů 6:1 rozhodla hned první třetina, v níž z tlaku vstřelili tři branky. Skalica postupně odpadla a vítězství Komety mohlo být ještě vyšší. "Jsem spokojen, že se postupně zvedáme ze střelecké krize. Ale zatím jde pouze o přípravu," poznamenal kouč Zdeněk Venera.

Ve zlínském týmu se proti Žilině blýskla hlavní posila Petr Čajánek, který vstřelil dva góly. Zlín dlouho hledal recept na svého bývalého brankáře Igora Murína. Poprvé jej překonal až tři sekundy před koncem první třetiny Michal Důras střelou z poloviny kluziště. Žilina přesto dlouho držela krok, ovšem Zlín prokázal větší přesnost v koncovce.

Litvínov v souboji s prvoligovými Benátkami vedl již po pár vteřinách od úvodního buly zásluhou Vojtěcha Kubinčáka. Brzy sice odpověděl Lukáš Král, ovšem poté už stříleli jen domácí a nakonec soupeře deklasovali 6:1, když se stihl ještě jednou střelecky zaskvět Kubinčák.

HC Oceláři Třinec - HK Dukla Trenčín 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 6. a 41. Adamský, 35. Kohn - 18. Kováč, 25. Mikula, 40. Tybor, 42. Lelkeš.
HC Verva Litvínov - HC Benátky nad Jizerou 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Branky: 1. a 53. Kubinčák, 7. Lukeš, 40. V. Hübl, 53. Bojer, 55. Frolík - 4. Král.
PSG Zlín - Žilina 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 36. a 52. Čajánek, 20. Důras - 40. Stupka.
Kometa Brno - HK 36 Skalica 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Branky: 6. Hubáček, 8. Erat, 16. Švrček, 32. Čermák, 38. Holec, 52. Podkonický - 34. Holovič.