Bitkař Verot v Třinci zabalil kufry, míří zpátky do Ruska. Rozhodly peníze

22. září 2011 13:30 - PRAHA

Informace o odchodu nemáme, nic nevíme. Taková slova zněla ve středu z mistrovského Třince. Odchod hokejisty Darcyho Verota neexistoval. Stačilo, aby se překulila půlnoc, Kanaďan balí tašku a hledá nejbližší spoj do Moskvy, kde bude hrát za CSKA. „Nechtěl odejít, ale dostal nabídku z Ruska, té se špatně konkuruje,“ řekl Sport.cz sportovní ředitel klubu a trenér Pavel Marek.

 

www.hcocelari.cz

Pětatřicetiletý hokejista odehrál jedno utkání v české nejvyšší soutěži a vyfasoval dvanáct trestných minut. „Doufám, že rozhodčí uvidí, že se snažím hrát tvrdě, ale férově,“ řekl po premiéře. Toho už se nedočká.

„Chtěl zkusit jiný hokej, dobře zapadl do kolektivu, měl tu kamarády, ale Rusko, to jsou peníze,“ přiznal Marek, že s ruskými dolary se těžko bojuje.

Ještě ve středu v Třinci žili v naději. „Má u nás smlouvu na měsíční zkušební lhůtu. Jednat samozřejmě může, možné je všechno, ale on je tu smluvně vázán,“ povídal Marek. „Uvidíme v dalších zápasech, jestli přijde zlepšení,“ dodal na Verotovu výkonnost. Neuvidíme, v Třinci už ne. Za čtyřiadvacet hodin je vše jinak.

„Jeho přístup a chování bylo výborné, byl to profík každým coulem. Měl to tu těžké, jeho příchod nebyl vnímán pozitivně po reklamě, kterou měl v médiích,“ připomněl Marek.

Zpráva, že se má Verot objevit v české extralize, vzbudila ohlas, zvláště poté, co se k ní vyjádřila hvězda z největších - Jaromír Jágr. Ten se s Kanaďanem potkal v Kontinentální lize. „S prominutím, je to sráč,“ řekl devětatřicetiletý útočník. Nová posila týden potrénovala, jednou zajela do Budějovic a příběh sběrače trestných minut v Česku skončil. Verot před Třincem hrál v KHL za Čechov, nyní oblékne dres CSKA.

lik, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..