Tipsport extraliga

Mistr přehrál Slavii, Litvínov prohrál se Zlínem po nájezdech

30. září 2011 16:48 - PRAHA

Hokejová extraliga má po neúplném šestém kole opět nového lídra, o kterém rozhodl zápas Litvínova se Zlínem. Dosavadní lídr v něm prohrál s hostujícími Berany 1:2 po samostatných nájezdech a Zlín se tak vyhoupl do čela tabulky. Třetí je se stejným počtem bodů Liberec, jenž doma porazil brněnskou Kometu 2:1. Prvních bodů v soutěži se dočkala Mladá Boleslav, která vyhrála po nájezdech na ledě Kladna.

Petr Sznapka, ČTK

Na jaře Třinec přehrál Slavii v semifinále a vyšel mu i další vzájemný zápas v nové sezóně. Úřadující šampión se rozstřílel až v poslední třetině, kdy hostům nasázel čtyři branky a může se těšit na posun v tabulce z dvanáctého místa. Slávisté nemohli počítat s Petrem Kalusem, nejtrestanější hráč ligy měl na jeden zápas zákaz startu.

Jakub Sklenář ze Slavie se snaží překonat brankáře Třince Petera Hamerlíka. Jakub Sklenář ze Slavie se snaží překonat brankáře Třince Petera Hamerlíka. foto: ČTK/Petr Sznapka

Proti Zlínu vyjel v Litvínově nejproduktivnější útok sezóny - Hübl, Lukeš, Kubinčák, ale první branky se dočkali diváci až ve třetí třetině a to z hole obránce Stříteského. Sedm minut před koncem však v přesilové hře Zámorský vyrovnal a došlo až na samostatné nájezdy. Domácí se prosadili pouze jednou, zatímco za Zlín se trefili Leška a Holík. Berani vyhráli pátý z posledních šesti soubojů v Litvínově.

Pardubice v úterý bez problémů na vlastním ledě přejela Sparta, nyní si pověst trochu vylepšily. S Českými Budějovicemi sice prohrávaly až do 53. minuty, ale pak Elkins vyrovnal. V poslední minutě dostal trest za nedovolené bránění hostující Gulaš a domácí na začátku prodloužení rozhodli gólem Barteka. Pardubice na svém stadiónu porazily Jihočechy ve třináctém z posledních čtrnácti zápasech.

Michal Dragoun z Kladna (vlevo) a Milan Mikulík z Boleslavi se přetlačují v utkání 6. kola extraligy. Michal Dragoun z Kladna (vlevo) a Milan Mikulík z Boleslavi se přetlačují v utkání 6. kola extraligy. foto: ČTK/Zbyněk Stanislav

Nejhorší tým poslední sezóny z Mladé Boleslavi se v pátek dočkal prvních bodů v novém ročníku. Vybojoval je na ledě Kladna, kde vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech, ve kterých uspěl pouze Marek Loskot. V sestavě Rytířů už chyběl útočník Miloslav Hořava, který se dohodl na smlouvě ve švýcarském klubu Servette Ženeva.

Liberec v minulé sezóně porazil Kometu třikrát v řadě a pokračuje v tom i v nové sezóně. Kometa sice na severu Čech vedla už od druhé minuty zásluhou Jakuba Svobody, ale Špaček ve druhé třetině vyrovnal. Devět minut před koncem zápasu rozhodl o výhře domácích Michal Bárta.