Karlovy Vary podlehly doma vysoko Třinci

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů prohráli v nedělním 12. kole extraligy s Třincem vysoko 2:6. Západočeši prohráli popáté za sebou, obhájce titulu naproti tomu po slabším vstupu do nového ročníku vyhrál šestý z posledních osmi duelů. Tři body si v hostujícím dresu připsali David Květoň (2+1) a zásluhou tří finálních přihrávek i Ladislav Kohn.

Utkání začalo v opatrném duchu. První větší příležitost si ze strany domácích vypracoval ve čtvrté minutě Košťál, za hosty vzápětí kontroval Adamský, který projel mezi karlovarskými obránci a z bezprostřední blízkosti ohrozil při opětovné absenci brankářské jedničky Mensatora chytajícího Závorku.

Duel nabral větší tempo po vzájemné šarvátce před domácí brankou mezi Gründlingem a hostujícím Richterem. Skóre se mohlo poprvé měnit ve 14. minutě, kdy Bonk nezištně přihrál Květoňovi, ten však na Závorku nevyzrál. Obrovskou příležitost spálil o chvíli později Zaťovič. Bekhendem netrefil prázdnou branku, která před ním zívala po nekontrolovatelném odrazu puku od zadního hrazení. Naopak Lojek v 19. minutě využil bombou od modré první přesilovku hostí po nepřehledné situace v brankovišti a Oceláři vedli.

Když ve 29. minutě kombinací po ose Peterek - Kohn - Adamský navýšil Adamský rozdíl ve skóre na dvě branky, nevypadalo to se Západočechy dobře. Novou krev do žil nalil Energii ve 32. minutě využitím početní výhody kapitán Skuhravý.

Hostující brankář Hamerlík neměl při této brance čisté svědomí a ještě více se červenal o necelé dvě minuty později. Noskovu střelu si bez cizího přičinění srazil lapačkou za svá záda. Radost hráčů z lázeňského města však netrvala dlouho. Divoká tříminutovka vyvrcholila v čase 34:06, když Květoň dostal ideální pas od Bonka a střelou zápěstím vrátil vedení na stranu Třince.

Ve 46. minutě ukázali třinečtí mistři, jak může být hokej jednoduchý. Po přihrávce Hrabala projel přes půl kluziště Květoň a nekompromisní střelil nad Závorkovu lapačku se prosadil podruhé v zápase. Po čtvrté brance již na ledě existovalo již jen jedno mužstvo. Na 5:2 zvyšoval rovněž podruhé v utkání Adamský a na konci 55. minuty uzavřel brankový účet Bonk. Zbytek utkání se odehrál již jen z povinnosti.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 32. Skuhravý (Bombic), 34. D. Nosek (Skladaný, Melenovský) - 19. Lojek (Hudec, Kohn), 29. Adamský (Peterek, Kohn), 35. D. Květoň (Bonk, Hrabal), 46. D. Květoň (Hrabal), 50. Adamský (Peterek, Kohn), 55. Bonk (D. Květoň, Marosz). Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:5, navíc Bonk (Třinec) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2760.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gründling, M. Rohan, Mocek, Schusser, Parýzek - Kumstát, Pech, Košťál - Zaťovič, Skuhravý, Zucker - Dej, Melenovský, Skladaný - Kuběna, Kupec, T. Klíma. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Richter, P. Hořava, Cartelli, Davison - D. Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Peterek, Adamský - Havel, Polanský, Hrňa - Valčák, Orsava, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.