Nedvěda je těžké nahradit, připouští trenér Kalous oslabení Liberce

4. prosince 2011 12:34

Vyzkoušeli si i postavení úplně na špici tabulky, momentálně jsou hokejisté Liberce druzí v extralize těsně za Spartou. Patří tudíž k aspirantům na prvenství po základní části. „Ale to je ještě daleko. Máme spíše starosti, jak se vypořádat s absencí našeho lídra Petra Nedvěda,“ říká liberecký trenér Jiří Kalous.

 

Petr Horník

Bílí Tygři nastřádali po 27 kolech dvaapadesát bodů. To je slušná bilance, že?

Co se týče bodové ho zisku, jsme spokojeni. Vítězství se odrážela i v tabulce. Ale druhým aspektem je předváděná hra. V ní se objevuje spousta rezerv, takže pracujeme na určitých věcech.

Doma jste vyhráli dvanáctkrát v řadě. Málokomu se taková šňůra podaří. Ale už skončila...

Samozřejmě jsme za tu sérii byli rádi. Myslím, že jsme během ní docela často uspěli v prodloužení nebo na nájezdy.  A to díky vynikajícím výkonům brankáře Pince. Párkrát se štěstí přiklonilo na naši stranu.

Tématem těchto dní je ale liberecká marodka. Jak to vnímáte?

Každá absence zraněných hráčů je nepříjemná a nás navíc postihlo zranění Petra Nedvěda. Každý ví, že nám zařídil hodně gólů a vítězství. Ale v hokeji se zranění občas a někdo docela často stávají, takže se s tím musíme vyrovnat. Věřím, že se nám postupně začnou vracet chybějící hráči, i když Nedvěd ještě ne.

Jak si vedou mladí hráči, kteří dostávají příležitost?

Není snadné Nedvěda nahradit. Místo něj zaskakuje v první lajně Michal Bulíř, který se snaží a odvádí maximum. Mladí kluci nemají tolik zkušeností, ale perou se s tím.

Co očekáváte od nadcházející série zápasů? Říká se, že hlavně extraligový pořad v prosinci je hodně důležitý...

V neděli hrajeme v Pardubicích, v úterý doma se Spartou. Neděláme rozdíly mezi soupeři a na každý zápas se chceme zodpovědně připravit.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..