Zraněný Ujčík se na led vrátí nejdříve po Novém roce

14. prosince 2011 14:22 - OSTRAVA

Návrat zraněného hokejisty Viktora Ujčíka se odkládá nejdříve na začátek ledna. Devětatřicetiletý útočník Vítkovic se stále potýká se zraněním podkolenní šlachy, které utrpěl 30. října v extraligovém utkání s Libercem.

 

Radek Petrášek, ČTK

Vítkovický veterán zkoušel v pátek bruslit, ale po několika minutách musel kvůli bolestem skončit. "Doktor mi jasně řekl, že jakmile to bude bolet, tak nemám vůbec bruslit. Stoprocentně nepůjdu do zápasu dříve než před Novým rokem. Utkání na Spartě, ve Varech padají a to samé musím bohužel říct i o Spengler Cupu," řekl Ujčík pro oficiální web klubu.

Bývalý forvard národního týmu trpí podobným problémem jako kdysi opora české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický, jenž musel marodit dlouhou řadu měsíců.

Ujčík ke zranění přišel po bodyčeku libereckého hráče, který ho trefil těsně nad koleno. "Najednou jsem ucítil příšerné bodnutí uvnitř kolene, ale zároveň i zvenku. Pak to ale vypadalo, že se to zklidnilo a že už to je dobré. Jenže to byl právě podle doktora jen chvilkový stav, kdy se mi zahojily natažené vazy," uvedl Ujčík.

Podle něj se ani nedá přesně určit doba léčby. "Je to strašně nepříjemné zranění, které se pomalu hojí. Není ale předvídatelné. Najednou se může stát, že bude vše dobré, ale taky to může trvat i dalších pět týdnů," uvedl Ujčík, který do svého zranění stačil v 15 zápasech nastřílet sedm gólů a přidat osm asistencí.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..