Živě

Litvínov hledá náhradu za Hanzla, zkouší Švéda Nylandera

21. prosince 2011 08:54 - LITVÍNOV

Nejzajímavější událost v zápase litvínovských hokejistů se Zlínem? Nepochybně premiéra zkušeného útočníka Petera Nylandera v české extralize. Protřelý borec se stal historicky prvním Švédem, který oblékl dres Litvínova v nejvyšší soutěži.

 

Petr Eret, ČTK

Hokejista, jenž za měsíc oslaví 36. narozeniny, nastoupil k úvodnímu vystoupení poté, co jeho třídenní zkouška byla prodloužena zatím na dva zápasy. Mladší bratr někdejší hvězdy NHL Michaela Nylandera má zkušenosti ze švédské, finské i ruské nejvyšší soutěže (Petrohrad, Chabarovsk). Peter Nylander je celkově dvaatřicátým cizincem, který se objevil v kádru Litvínova. A zároveň se stal zástupcem už jedenácté země, jejíž hráči působili v severočeském klubu.

„Momentálně nám chybějí distancovaný Ručinský se zraněným Lukešem a musíme se připravit i na situaci, že v lednu nejspíš odejde Hanzl zpátky do Ústí. Proto za něj hledáme náhradu a zkusili jsme Nylandera. Má dobré bruslení, udrží se na puku, ale mám dojem, že v této sezóně dosud nikde nehrál. A ta pauza je zpočátku znát,“ řekl litvínovský trenér Jiří Kučera na adresu eventuální posily.

Kučera si oživil švédštinu

„Nylanderův výkon proti Zlínu možná ovlivnil i fakt, že byl nemocný a v pondělí ani netrénoval,“ podotkl kouč Severočechů. V komunikaci s novým cizincem nevidí Kučera problém. „Mluvím s ním švédsky, protože jsem tam kdysi dlouho hrál a dodnes mám kontakty na švédský hokej. Docela jsem si tu švédštinu rád oživil, když jsem mu sděloval, jakým stylem chceme hrát a dával jsem mu pokyny při tréninku i během zápasu. Ale Nylandera beru jako každého jiného hráče, nemá u mě žádná privilegia. Ještě ho nasadíme ve čtvrtek v Mladé Boleslavi a pak se vedení klubu rozhodne, zda mu nabídne angažmá,“ prozradil kouč.

A jak viděl Kučera zápas se Zlínem? „Měli jsme hodně špatný přístup k začátku. Prvních dvacet minut jsme odehráli vyloženě se strachem. Doplatili jsme na chyby v obraně. Za stavu 0:3 jsme sice snížili, ale naplno jsme se rozehráli až ve třetí třetině. Bohužel se na nás negativně asi podepsala reprezentační přestávka. Vždycky je těžké odhadnout, co to s mužstvem udělá. Ale to není omluva pro porážku,“ mínil trenér Litvínova.

Naopak spokojen byl asistent trenéra Zlína Josef Turek. „Nad Litvínovem jsme vyhráli potřetí v sezóně, z toho podruhé na jeho ledě. Tenhle soupeř nám paradoxně sedí, i když doma předtím sbíral hodně bodů. Pomohl nám vlastní gól Litvínova. Z našeho týmu vyčnívali dva hráči - parádní zápas sehrál Petr Čajánek a skvěle zachytal Luboš Horčička."

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..