Tipsport extraliga

Plzeň se dotáhla na vedoucí Spartu. Vítkovice rozstřílely Kometu

10. ledna 2012 17:22 - PRAHA

Hokejisté Plzně se po vítězství 6:4 nad Českými Budějovicemi v dohrávce 18. kola extraligy bodově dotáhli na vedoucí Spartu. V úterý se dařilo také Vítkovicím, které měly na programu dohrávku 34. kola, v níž v boji o první desítku smetly brněnskou Kometu 6:2. V duelu ze suterénu tabulky v rámci předehrávky 42. kola se radovala z těsné výhry 2:1 nad poslední Mladou Boleslaví pražská Slavia, která tak vykřesala naději na předkolo play-off.

Petr Eret

Plzeňští hokejisté potvrdili, že se jim v této sezóně před svými fanoušky daří, i když České Budějovice porazili 6:4 až po velkém dramatu. Přestože dvakrát vedli o tři branky, nakonec se o výhru v posledních minutách pořádně strachovali. V gólově bohaté poslední třetině padlo celkem šest branek. Z trestného střílení se prosadil i nejmladší hráč na ledě Dominik Kubalík. Ale Plzeň po trefě Jakuba Langhammera v 55. minutě už vedla jen o gól. Výhru pojistil při power play soupeře Radek Duda. Indiání tak bodovali popatnácté v řadě.

Vítkovický útočník Lukáš Kucsera (uprostřed) střílí gól brankáři Branka Jiřímu Trvajovi. Vlevo je obránce Komety Michal Kempný. Vítkovický útočník Lukáš Kucsera (uprostřed) střílí gól brankáři Branka Jiřímu Trvajovi. Vlevo je obránce Komety Michal Kempný. foto: ČTK/Jaroslav Ožana

Vítkovice si připsaly proti Brnu důležitou výhru v boji o účast v play-off. Kometa si nevylepšila dojem po porážce se Slavií a po totožné porážce jako v Praze zůstává mimo postupové příčky do předkola play-off. Vítkovičtí měli do zápasu raketový nástup a po polovině zápasu vedli už 5:0. Pak polevili a dovolili hostům snížit. Vítězství si ale v pohodě pohlídali.

Pražská Slavia v Mladé Boleslavi zlomila sérii pěti porážek venku za sebou. Těsnou výhru 2:1 zařídil dvacet sekund před koncem zápasu s velkým štěstím Petr Kadlec. Pálil z hodně ostrého úhlu, přesto však dokázal trefit volný prostor nad ramenem brankáře Hübla. Slávisté sice v málo atraktivním duelu nebyli lepším týmem, přesto slaví důležitou výhru. Zápas otočili z 0:1 a přiblížili se tak k první desítce na rozdíl tří bodů. Poslední Mladá Boleslav zaznamenala čtvrtou porážku v řadě.

Tři zápasy extraligy
Dohrávka 18. kola
Plzeň - České Budějovice 6:4
on-line
Branky: 1., 22. Havlíček, 20. Marušák, 49. Kubalík, 50. Johnson, 60. Duda - 29. Novák, 41., 55. Langhammer, 54. Kuchejda
Dohrávka 34. kola
Vítkovice - Brno 6:2
on-line
Branky: 8. Kucsera, 11. Ovčačík, 20., 31. Klimek, 26. Szturc, 42. J. Káňa - 37. Divíšek, 40. Holec