Střídání v čele! Sparta zaváhala, Třinci se otevřela cesta k prvnímu místu. Brno si zastřílelo

Změna v čele tabulky! V 46. kole hokejové extraligy Sparta neuhájila první místo. Doma prohrála s Olomoucí 0:3. Dva body ztrácející druhý Třinec zvítězil na ledě Pardubic 6:2 a jde do čela tabulky. Další výsledky? Mladá Boleslav prohrála s Vítkovicemi 1:2, Litvínov s Hradcem 2:3, Karlovy Vary zdolaly Plzeň 4:2, České Budějovice padly s Libercem 2:5 a Brno vyhrálo nad Zlínem 9:3.

Hráči Třince se v Pardubicích radují z třetího gólu, který dal Tomáš Marcinko (druhý zleva).

Sparta poprvé od začátku sezony v utkání neskórovala. Po 17 zápasech zůstala bez bodu, doma prohrála podruhé za sebou a přichází o vedení v tabulce. Góly vítězů dali v první třetině Petr Kolouch a Tobiáš Handl, v závěru pojistil olomoucký úspěch Michal Kunc. Druhé čisté konto v sezoně vychytal brankář Branislav Konrád.

Oceláři využili zaváhání Sparty a mají na Pražany náskok jednoho bodu. Slezané vyhráli desátý z posledních jedenácti zápasů, dvěma góly k tomu pomohli útočník Miloš Roman a obránce Martin Gernát.

Vítkovičtí porazili Středočechy i potřetí v sezoně. Hosté zápas otočili dvěma góly ve druhé třetině, kdy brankáře Gašpera Krošelje překonali Dominik Lakatoš a Marek Kalus.

Hradec Králové popáté za sebou ve vzájemných zápasech s Litvínovem naplno bodoval. Dvěma brankami a jednou asistencí přispěl ke čtvrté výhře Mountfieldu z posledních pěti utkání obránce Filip Pavlík. Severočeši počtvrté za sebou prohráli.

Kometa rozdrtila Zlín a ukončila tak sérii sedmi proher na vlastním ledě. Základ přesvědčivé výhry položili Brňané v úvodních pěti minutách, kdy dali dvě branky a střeleckou kanonádu pak završili v závěrečné části pěti trefami. Na výhře se dvěma góly a jednou asistencí podíleli Peter Mueller a Martin Zaťovič, na čtyři branky nahrával Petr Holík. Na straně hostí dal jednu branku Tomáš Fořt a u dvou asistoval.

Energie rozhodla západočeské derby ve druhé třetině, kdy otočila čtyřmi góly stav z 0:2 na konečných 4:2. Dvě branky vstřelil kapitán Václav Skuhravý. Karlovarští tak vyhráli třetí utkání v řadě a bodovali pětkrát za sebou. Plzeň si naopak připsala třetí nezdar v tomto týdnu.

Liberec vyhrál nad Motorem i potřetí v sezoně. Jihočeši si připsali pátou porážku za sebou, doma neuspěli hned sedmkrát v řadě. Stínem utkání bylo zranění domácího útočníka Gabina Villeho, jenž ve 34. minutě skončil na nosítkách po srážce se soupeřem v rohu kluziště.

České Budějovice - Liberec 2:5
Branky: 36. Toman, 57. Štencel - 27. Knot, 29. P. Jelínek, 38. A. Musil, 42. J. Vlach, 56. Šír
Pardubice - Třinec 2:6
Branky: 33. Poulíček, 60. R. Kousal - 9. a 23. M. Roman, 37. a 47. Gernát, 25. Marcinko, 34. M. Stránský
Brno - Zlín 9:3
Branky: 1. a 55. Mueller, 34. a 50. Zaťovič, 5. Plášek, 37. Zámorský, 44. Klepiš, 47. V. Němec, 48. Vincour - 40. Vopelka, 49. Kubiš, 53. Fořt