Č. Budějovice - Liberec 2:5 Liberečtí znovu zdolali Motor. Jihočeši doma neuspěli posedmé v řadě

19. února 2021 19:54 - České Budějovice

Hokejisté Liberce vyhráli ve 46. kole extraligy na ledě Českých Budějovic 5:2 a porazili Motor i potřetí v sezoně. Jihočeši si připsali pátou porážku za sebou, doma neuspěli hned sedmkrát v řadě.

Václav Pancer, ČTK

Domácí byli přitom v úvodu aktivnější a dostávali se do výraznějších příležitostí. Již při prvním střídání se pokoušel zakončit Slováček, sám před brankářem Pavelkou neuspěl Holec. Dvěma střeleckými pokusy v rychlém sledu se prezentoval Doležal, jenž se však neprosadil ani ze samostatného nájezdu na konci první třetiny.

Ve druhé části se několikrát předvedli brankáři Čiliak a Pavelka, jako první kapituloval slovenský gólman ve službách Motoru. Ve 27. minutě nedokázal Gilbert vyvézt kotouč z obranného pásma a hosté zareagovali rychlou kombinací, na jejímž konci byla přesná střela Knota.

Bek Pavlík zařídil třemi body výhru Hradce

Záhy přišel další trest za ztrátu puku ve středním pásmu. Liberečtí se bleskově přesunuli do útoku a střelou bez přípravy po křížné přihrávce zvýšil Jelínek. Trenéři Motoru sáhli po oddechovém času, ale jejich svěřenci zůstávali v hluboké defenzivě. Přispělo k tomu vyloučení Plášila.

Přesto se domácím podařilo snížit, když Pavelku překonal ve 36. minutě v přesilové hře Toman. Ještě ve druhé třetině však Severočeši opět vedli o dvě branky, hosty uklidnil Musil.

Na začátku třetí části při odchodu na střídačku zbytečně fauloval Jonák a hosté bleskově potrestali jeho vyloučení, tvrdou střelou se prosadil Vlach. Při dalším oslabení mohli domácí snížit, Jonák ale přečíslení ideálně nezakončil. A tak se prosadili opět hosté, v 56. minutě zvyšoval na 5:1 Šír. Poslední slovo měl domácí Štencel, jenž si tak připsal první gól v dresu Motoru.

Stínem utkání bylo zranění domácího útočníka Villeho, jenž ve 34. minutě skončil na nosítkách po srážce se soupeřem v rohu kluziště.

46. kolo hokejové extraligy:
Madeta Motor České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 36. Toman (Plášil, Alderson), 57. Štencel (Slováček, Jonák) - 27. Knot (P. Jelínek), 29. P. Jelínek (J. Vlach, R. Pavlík), 38. A. Musil (Gríger, Rosandič), 42. J. Vlach (Rosandič, Gríger), 56. Šír (Rychlovský, Rosandič). Rozhodčí: R. Svoboda, Šindel - Pešek, Malý. Vyloučení: 7:6, navíc Kubíček, D. Voženílek - Šír, Hanousek všichni 10 minut. Využití: 1:1. Bez diváků.
České Budějovice: Čiliak - Plášil, Vydarený, Štencel, Slováček, Kubíček, Lytvynov - Holec, D. Voženílek, Jonák - Z. Doležal, R. Přikryl, M. Novák - Alderson, Gilbert, G. Ville - P. Novák, Toman, M. Beránek. Trenér: Prospal.
Liberec: J. Pavelka - Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandič, Hanousek, Derner - Lenc, Bulíř, Birner - A. Musil, Gríger, A. Najman - R. Pavlík, P. Jelínek, J. Vlach - Rychlovský, Šír, D. Špaček - Průžek. Trenér: Augusta.

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.